Recepty

Ako pripraviť mrkvový pyré

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: lacocinademorilands.com

Mrkva je vynikajúcim zdrojom vitamínov, živín a vlákniny, ktorá nám pomáha zostať zdravá. Vieme však, že niekedy môžu byť možnosti varenia veľmi monotónne, takže sa musíme líšiť, aby sme ich aktívnejšie začlenili do stravy. A ak existuje jednoduchá a chutná príprava, bude to rmut, ktorý slúži ako sprievod k rôznym jedlám. Ak chcete objaviť ako pripraviť mrkvové pyré Pozor, pretože vám to podrobne vysvetlíme.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 3 veľké mrkvy (na 3 porcie)
  • 2 stredne zemiaky
  • Rastlinný vývar (približne dva šálky)
  • Polovica malej cibule
  • Soľ a korenie
  • Olivový olej
Mohlo by vás zaujímať aj to, ako rozdrviť zemiaky. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

šťouchaná mrkva Je to vynikajúca a veľmi výživná alternatíva na využitie všetkých výhod tejto zeleniny. Je to tiež ideálna možnosť obmieňať sa a nechať klasické zemiakové kaše.

Obrázok: unimarc.cl2

Ak chcete začať robiť šťouchaná mrkva musíte umývať, olúpať a krájať mrkvu, zemiaky a pol cibule. Zohrejte hrniec dostatočne vysoko na to, aby ste pridali ingrediencie a tekutinu na stredné teplo, pridajte dve polievkové lyžice olivového oleja a po zahriatí pridajte nasekanú cibuľu.

3

Počkajte asi 5 minút, než sa cibuľa vyleje. Ak je mierne priehľadná, na pár minút pridajte mrkvu a zemiaky a opekajte.

4

šťouchaná mrkva Dá sa to urobiť iba vodou, ale ak chcete, aby to bolo omnoho chutnejšie a výživnejšie, odporúčame namiesto vody pridať rastlinný materiál. Môžete si ju už kúpiť alebo si prečítajte náš recept na rastlinnú surovinu, aby ste ju mohli vyrobiť doma.

Po receptúre, keď ste zeleninu na pár minút naspájali, pridajte tekutinu (vývar alebo vodu) na zakrytie zeleniny, ale bez toho, aby ste ju preháňali, inak dôjde voda. Posypeme podľa chuti a dusíme na miernom ohni 15 minút.

5

Po uplynutí tejto doby vypnite teplo a ak chcete dosiahnuť výsledok, odstráňte z prípravku trochu vody súdržnejšieAk dávate prednosť konzumácii krému, môžete si nechať všetku tekutinu.

Obsah dobre premiešajte alebo rozšľahajte a vytvorte homogénnu pastu. Ak chcete šťouchaná mrkva Je ešte dokonalejšia, akonáhle budete pripravení získať omnoho jemnejšiu zmes, môžete ju namáhať.

Pripravené: Po vykonaní týchto jednoduchých krokov budete môcť pripraviť chutné a jednoduché jedlo, ktoré slúži ako predjedlo alebo vedľajšie jedlo. Bon chuť k jedlu

Obrázok: recipesdelujo.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť mrkvový pyré, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send