Recepty

Ako vyrobiť cuketu tortu

Pin
Send
Share
Send
Send


Hľadáte vynikajúci a kreatívny nápad na varenie zeleniny? Potom toto cukrársky koláč bude sa vám to páčiť, je to veľmi bohatý spôsob, ako jesť cukety, ktoré určite poteší mladých i starých, pretože napriek tomu, že sa skladá hlavne zo zeleniny, jej chuť nie je príliš intenzívna a je ideálna. Ak sa chcete pustiť do práce, čítajte ďalej, pretože to vysvetlíme na stránkach en.com ako pripraviť cuketový tortu chutné.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 2 stredné cibule
  • 1 pascualina obal
  • 3 stredne cukety
  • 300 gramov čerstvého syra alebo mozzarelly
  • 6 plodov alebo plátkov špeciálnej palety
  • 50 gramov strúhanky
  • Soľ a korenie podľa chuti
  • 1 vajce
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť lahodný zelený cuketový koláč Postupujte podľa nasledujúcich pokynov, aby ste urobili tento recept: 1

Začnite varením rúry na predhriatie na 200 ° C. Ak chcete začať s prípravou cuketa koláč nakrájame cibuľu na malé štvorčeky, nezabudnite si dobre vziať nôž, aby ste neutrpeli žiadne problémy.

Teraz je na rade cukina, musíte ich najprv nakrájať na stred, odstrániť stred a semená.

2

Akonáhle sú semená bez semien, nakrájajte ich na kocky s veľkosťou kocky tak, aby bola ich príprava omnoho rýchlejšia a jednoduchšia a mohla byť dokonale začlenená do koláča.

3

Teraz je rad na rade uvarte zeleninu, na panvici nalejte rozstrek oleja, nechajte mierne zahriať a keď je horúci, pridajte najskôr cuketu, aby bola tvrdšia. Po vypustení vody nechajte variť 5 minút, pridajte cibuľu.

4

Keď cibuľa uvoľní vodu, pridajte soľ a korenie podľa chuti a lyžičkou premiešajte. Pred zapálením ohňa musíte vložiť surové vajíčko, nechajte ho takto, ide o to, že sa vajce uvarí v peci a dodá telu obsah cuketového koláča.

5

Teraz je čas na cesto, dajte maslo alebo olej na panvicu a potom na ne položte cesto. Hmotnosť veka pascualiny je veľmi mäkká, ak má vaša panvica hrany, musíte ju prilepiť tak, aby náplň bola vo vnútri a aby sa nerozliala.

6

Teraz tajomstvo: Pretože cukina naďalej uvoľňuje vodu, je ideálne položiť strúhanku na dno koláča, aby ste mohli absorbovať tekutinu z náplne a cesto nezmočilo. Potom dajte šunku alebo plece tak, aby zakrývalo dno, potom pridajte náplň a cez syr.

7

Pečieme 15 minút pri 200 ° C alebo dovtedy, kým cesto a vrch koláča nie sú zlatohnedé. Keď budete pripravení, vyberte z rúry, nechajte odstáť 5 minút a môžete si vychutnať tento lahodný cuketový koláč, ktorý vám nasaje prsty. A ak sa vám tento recept páčil, nenechajte si ujsť naše prípravy quiche Lorraine a špenátovej quiche, ktoré sa vám budú páčiť!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť cuketu tortu, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Video: Ako pripraviť piškótové cesto? Adriana Poláková. Kuchyňa Lidla (Január 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send