Recepty

Ako pripraviť pečené lupienky

Obrázok: healthfulpursuit.com

Ak ste na diéte alebo sa obávate kalórií, ktoré jete, určite je jednou z vecí, ktoré vás najviac odkladajú, občerstvenie. Zemiakové lupienky sú zdrojom tuku, ktorý pre nás nefunguje dobre, takže veľa ľudí sa snaží nájsť alternatívy.

To, čo sa v tomto článku dozviete, môže zmeniť spôsob, akým vidíte občerstvenie, pretože vysvetlíme rýchly, chutný, lacný a zdravý spôsob, ktorý sa každému určite bude páčiť. Ak chcete vedieť ako pripraviť pečené lupienky Pokračujte v čítaní tohto článku de.com, v ktorom ho podrobne vysvetľujeme.

Budete potrebovať:
  • 1 baklažán
  • 1/2 litra mlieka
  • 1 lyžica olivového oleja
  • Vypadni
  • rúra
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť banánové lupienky Kroky, ktoré treba sledovať: 1

Baklažán je zelenina, ktorá sa teší veľkej obľube na celej planéte, ale v posledných rokoch táto horlivosť ešte prešla ešte ďalej. Vďaka vzostupu zdravej výživy si baklažán vďaka svojim výhodám a antioxidačné vlastnosti, jeho veľký príspevok vlákniny, množstvo vody a živín. Okrem toho má veľmi obmedzený počet kalórií, ktoré neznižujú jeho bohatú chuť.

Tu je návod, ako rýchlo a ľahko vyrobiť pečené lupienky.

2

Je dôležité, aby ste vonkajšiu plochu baklažánu dobre umyli, pretože ho nebudeme olúpať, aby sa z neho vyrobili pečené hranolky. Akonáhle ho budete mať čistý, je čas ho orezať, tvar by mal byť nakrájanýani príliš úzke ani príliš široké asi pol centimetra.

Po rozrezaní rozdeľte plátky do podložky vhodnej pre mikrovlnnú rúru bez toho, aby sa navzájom prekrývali. Ak sa všetky nezmestia do toho istého podnosu, môžete ich piecť v 2 fázach.

Akonáhle ich máte v zásobníku distribuované naložte soľ a nechajte stáť medzi 5 a 10 minútami. Tento krok sa uskutočňuje tak, aby zelenina uvoľňovala prebytočnú vodu, takže keď budú uvarené, budú oveľa chrumkavejšie a chutnejšie.

3

Po tých minútach, v ktorých bude soľ pôsobiť na baklažán odstránením vody, plátky namočte do mlieka, Mlieko môžete naliať do tej istej misky, uistite sa, že baklažán je zakrytý a nechajte ho pôsobiť 5 minút.

Možno vás prekvapí, ale kúpanie baklažánov v mlieku je operácia, ktorú mnohí ľudia robia pred varením tejto zeleniny, pretože mlieko bráni charakteristickej horkej chuti, ktorú môže baklažán prijať.

4

Po odstránení mlieka budete potrebovať iba jeden krok, aby ste si mohli pochutnať na vynikajúcich baklažánových chipsoch. Pri spotrebiči s teplotou 140 ° C (284 ° F) musíme vložiť nakrájaný baklažán a nechať ho opekať 1 hodinu.

Pretože odporúčame, aby ste sa pozreli každých 15 minút, pretože v závislosti od každej rúry môže byť čas varenia dlhší alebo kratší. Faktom je, že keď to uvidíte baklažán začína byť zlatý a opekaný, môžete ich odstrániť a obsluhovať bez toho, aby ste ich spálili.

Môžete ich jesť horúce alebo studené, záleží to na chuti, uisťujeme vás, že sú veľmi dobré a že sú skvelou alternatívou k mnohým menej zdravým a zdravým desiatam.

5

Toto však nie je jediný spôsob pečené lupienky, Teraz vám dáme ďalšiu jednoduchšiu možnosť, ak je to možné, a dokonca chutnejšiu, hoci v tomto prípade, ak použijeme nejakú ropu.

6

V tomto prípade sa chystáme rezať baklažán oveľa tenšie plátky, takže čas, ktorý musíte stráviť v rúre, bude tiež oveľa kratší. S mandolínou si môžete pomôcť, aby ste sa uistili, že je strih dokonalý, alebo si ich môžete vyrobiť ručne a kombinovať rôzne hrúbky, ak máte iný vkus medzi tými, ktorí ich jedia.

Obrázok: today.com7

Predhrievajte rúru na 200 ° C, kým sa zahreje, môžete pripraviť baklažány a ušetriť čas.

8

Plátky baklažánu rozdeľte na papier z rúry. Rovnako ako v predchádzajúcom recepte by sa plátky nemali vzájomne prekrývať, ak by tomu tak bolo, niektoré by boli zlatšie ako iné a výsledok by nebol homogénny.

Po umiestnení plátky kefa s olejom a korením podľa vášho vkusu Odporúčame používať bylinky, ako je bazalka alebo oregano, aby mu dodali osobitnú chuť.

9

Vložte baklažán do rúry a pečieme 10 minút, Po uplynutí tohto času vyberte papier, na ktorom ste umiestnili baklažány, prevrátte plátky a vložte olej, soľ, korenie a všetko, čo chcete. Po dokončení ich musíte vrátiť do rúry na ďalších 10 minút, kým nezískajú dokonalý zlatý odtieň.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť pečené lupienky, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.