Recepty

Ako pripraviť ryžové mlieko

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: runfitners.com

ryžové mlieko Ukázalo sa, že je jedným z viac tráviacich nápojov, ktorá je skvelou alternatívou nahradenia kravského mlieka v našej každodennej strave. Navyše nízka hladina tuku je ideálna pre plány na chudnutie a je skvelým zdrojom energie. Pripisuje sa mu tiež prospešné vlastnosti na zníženie hladiny cholesterolu, podporu dobrého zdravia srdca a nervového systému. Ak chcete využiť všetky jeho výhody a pripravte ryžové mlieko doma za pár minút, potom si nemôžete nechať ujsť nasledujúci recept z.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 60 g ryže
  • 1 l minerálnej vody
  • 1 lyžica slnečnicového oleja
  • 1 lyžička soli
  • cukor (voliteľné)
  • vanilkový extrakt (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť ryžovú horchatu Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Berte do úvahy, že množstvá uvedené v tomto recepte môžu byť upravené a prispôsobené tak, aby vyhovovali spotrebiteľovi. Prvý krok k vyrobiť domáce ryžové mlieko vloží sa do hrnca 1 liter minerálnej vody a vloží do ohňa tak, aby uvaril. Keď dosiahne bod varu, pridajte ryžu a nechajte ju variť na miernom ohni najmenej 2 hodiny, aby voda získala všetku podstatu ryže.

Obrázok: comedera.com2

Akonáhle táto doba uplynie, pridajte do hrnca soľ s ryžou, všetko odstráňte a odstráňte z horúčavy. Počkajte, kým vychladne asi 5 minút. Ďalej musíte poraziť obsah banku, aby ste dostali ryžové mlieko, Použite a mixér na ruky a urobte to priamo v hrnci, ktorý ste použili, bude to oveľa pohodlnejšie. Neustále bite, kým neuvidíte, že sa ryža úplne zmenila na druh smotany alebo mäkkého mlieka.

3

Pridajte slnečnicový olej, cukor a vanilkový extrakt. Nezabudnite, že tieto posledné dve zložky sú voliteľné, takže ich môžete vynechať, ak sa vám nepáči ryžové mlieko Majú sladšiu chuť. Opäť porazte ešte niekoľko sekúnd, kým sa všetky zložky nebudú integrovať.

4

Nakoniec musíte filtrovať tekutinu výsledkom je sitko z tkaniny alebo jemnej sieťoviny. Vložte sitko na misku alebo nádobu a nalejte doň zmes. Tento proces môžete urýchliť tak, že lyžičke prejdete zmesou a postupne ju posuniete. S týmto krokom ryžové mlieko Získa jemnejšiu textúru a bude oveľa chutnejšia.

Obrázok: foodybuenvivir.com5

na konzervovať ryžové mlieko V dobrom stave vám odporúčame uchovávať ho v nádobách alebo sklenených fľašiach s vzduchotesným uzáverom a uchovávať ho v chladničke. Odporúča sa konzumovať do 4 dní od jej vypracovania.

Obrázok: miratusalud.com6

Ak máte zažívacie ťažkosti, odporúčame vám prečítať si článok Ako pripraviť ryžovú vodu, čo je vynikajúce prírodné riešenie na liečbu gastrointestinálnych ťažkostí.

Obrázok: cafeconesenciademujer.wordpress.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť ryžové mlieko, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send