Recepty

Ako vyrábať knedle a paradajky

Pin
Send
Share
Send
Send


empanadillas Ide prevažne o jedno z najobľúbenejších potravín pre celú rodinu, môžete si ich vyrobiť zo širokej škály náplní, ale jedna z najobľúbenejších sú tie z tuniak a paradajka, Dajú sa veľmi ľahko pripraviť a môžete ich uvariť na panvici alebo v rúre, odporúčame ich pripraviť v rúre, pretože majú menej tuku a sú rovnako chutné. Pokračujte v čítaní, pretože vám dávame recept ako pripraviť tuniaky a paradajky.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 1 balenie knedľa (cesta)
  • 2 vajcia na pečenie
  • 400 gramov prírodného tuniaka
  • 1 cibuľa
  • vyprážané paradajky
  • 1 vajce
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť bezlepkové placky z tuniaka Postupujte podľa tohto receptu: 1

Cibuľu nakrájajte na malé kúsky a opečte na panvici pokvapkaním olivového oleja.

2

Tuniak dobre vypustite a nalejte ho do panvice spolu s cibuľou. Keď je tuniak vyprážaný, vyhradzujeme si ho.

3

Nalejte vyprážané alebo prírodné paradajky, Ak používate prírodné paradajky, nezabudnite odstrániť kyslosť jednou alebo dvoma čajovými lyžičkami cukru. Ak sa chystáte používať vyprážané paradajky, nemusíte pridávať cukor.

4

V panvici musíte varte dve vajcia a keď budú pripravené, môžete sa k nim pripojiť k náplni, ktorú pripravujeme. Všetko zahrievajte asi 5 až 6 minút na miernom ohni.

5

Teraz je čas na naplnenie empanadíl: vezmite si primerané množstvo cesta podľa veľkosti cesta, zložte empanadillu a pomocou vidlice pritlačte na hrany, Neodporúča sa príliš plniť empanadillu, pretože ak nie, rozpadne sa a náplň opustí cesto.

6

Štetcom zakryte vrch každého z empanadíl tenkou vrstvou rozbitého vajíčka. Takže v rúre zhnednú a ich vzhľad bude ešte chutnejší.

7

Zahrievajte rúru asi 10 minút až 180º, Keď je horúco, vložte empanadily do podnosu a nechajte ich asi 10 minút. Dajte pozor, aby nehoreli, ale zostali zlatohnedé. Sú pripravení k jedlu!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrábať knedle a paradajky, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send