Recepty

Ako pripraviť špenátové rizoto

Pin
Send
Share
Send
Send


Páči sa vám rizoto? Potom navrhneme iný recept, v ktorom sa bude postupovať podľa tradičného spracovania, ale inovuje sa pridaním prísady, ktorá zvyčajne nie je v recepte: špenát. Je to chutné jedlo a navyše veľmi výživné, v ktorom sú obsiahnuté vitamíny a vlastnosti špenátu, veľmi priaznivá zelenina pre správne fungovanie nášho tela. Berte na vedomie a učte sa ako pripraviť špenátové rizoto v jednoduchých krokoch budete určite opakovať!

4 osoby 45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 390 gramov ryže
  • 1 cibuľa
  • 325 gramov špenátu
  • 1 strúčik cesnaku
  • 1 pohár bieleho vína
  • Strúhaný syr
  • Vypadni
  • Mleté korenie
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť ľahké rizoto Postupujte podľa tohto receptu: 1

Prvá vec, ktorú urobíme, aby sme pripravili našu chutnú špenátové rizoto znamená vziať špenát, vložiť ho do sitka a umyť ho studenou vodou, aby sa odstránili baktérie a chemické zvyšky. Potom budete musieť cesnakový strúčik olúpať a nakrájať na malé kúsky, aby sa dokonale integroval s ostatnými prísadami.

2

Na panvicu nalejeme trochu oleja a keď je horúca, pridajte cesnak (oheň by mal mať strednú teplotu, aby sa zabránilo spáleniu). Keď vidíte, že cesnak začína zhnednúť, je čas pridať špenát na panvicu a opečte ju s cesnakom asi 3 alebo 5 minút. Potom vyberte z tepla a vložte ich do mixéra alebo drvič aby ich rozrezali na veľmi malé kúsky a spojili sa s ryžou.

3

Teraz budeme musieť olúpať a nakrájať cibuľu na malé kúsky a dať panvicu späť na oheň s trochou oleja (nemusíte použiť ďalšiu, takže sa vôňa premieša). Keď je horúco, pridajte cibuľu a keď je zlatohnedá pridáme surovú ryžu na panvicu; po 2 minútach opečieme vedľa cibule a potom zoberieme pohár bieleho vína za stáleho miešania.

4

Po 2 minútach budeme musieť pridajte trochu vody, dosť na zakrytie ryže; podľa chuti pridáme soľ a korenie a necháme ryžu vyrobiť. Budete musieť neustále kontrolovať hladinu vody a keď uvidíte, že zostáva málo vody, pridajte ďalšie, aby ste zabránili spáleniu. Keď vidíte, že ryža má štruktúru, vypnite ju a nechajte ju 5 minút odstáť, aby táto štruktúra bola tak charakteristická pre špenátové rizoto.

5

Potom stačí len trochu posypať strúhaný syr vyššie a pochutnajte si na vynikajúcom jedle so smotanovou textúrou a veľmi výživným obsahom, ktorý je ideálny pre celú rodinu. Využite výhody!

6

Páčilo sa vám naučiť sa tento taliansky recept? Potom určite budete vedieť viac rizoto recepty a v niekoľkých máme vynikajúcu chuť. Vezmite na vedomie a naučte sa, ako pripraviť rizoto z húb alebo zeleninové rizoto.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť špenátové rizoto, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send