Recepty

Ako vyrobiť bylinkovú omáčku

Na jeseň si môžeme vychutnať autentický gastronomický zážitok: huby, Existuje mnoho odrôd a jednou z najcennejších v oblasti kuchárstva je tzv boletus edulis Dáva nám vynikajúcu sladkú chuť pripomínajúcu vôňu lieskových orechov. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete variť tento druh húb, ale v nasledujúcom článku vám ukážeme konkrétne, ako pripraviť omáčku z hríbov, ideálny recept na mäso, ryby, cestoviny, pečené zemiaky atď. Venujte pozornosť všetkým krokom a pustite sa do práce!

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 200 g hríbov
  • 150 ml kuracieho alebo mäsového vývaru
  • 50 ml tekutého krému
  • olivový olej
  • čierne korenie
  • vypadni
Môže vás zaujímať aj to, ako vyrobiť krtkovú omáčku. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

hríb Sú to druh jedlých húb dostupných v jesennej sezóne, ktoré sú vysoko cenené pre svoju jemnú a sladkú chuť. Vyznačujú sa oranžovou farbou na klobúku, ktorá má zamatovú textúru a úplne mäsitú a veľmi bohatú bielu mäsitú časť. Poradíme vám kupujte čerstvé a kvalitné informačné letáky takže omáčka má správnu konzistenciu a chuť podľa vašich predstáv.

2

čistenie hríbov Je kľúčom k získaniu chutnej omáčky, pretože inak by možné akumulované zvyšky zeme mohli zničiť celý recept. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je navlhčiť savý papier trochou vody a opatrne by ste mali začať odstraňovať nečistoty zo všetkých strán každej huby, aby ste ich nechali úplne čisté. Je dôležité, aby sa tento krok uskutočnil tesne pred varením hríbika, v prípade, že ich chcete uložiť na neskôr, je dobrým spôsobom ich udržať v mrazničke. Objavte všetky podrobnosti v článku Ako zmraziť huby.

3

Po správnom vyčistení hríbov ich musíte pomocou noža nasekať na malé kocky. Potom položte panvicu na oheň prúdom olivového oleja a na oboch stranách opečte hríb. Je dôležité, aby boletus zostal zlatohnedý, ale nespálil sa.

4

Ďalším krokom k pripravte boletovú omáčku je pridanie mäsového vývaru na panvicu a pomocou drevenej lyžice sa začne miešať tak, aby sa uvarené hríby dobre impregnovali. Teraz je čas pridať trochu húb a čierneho korenia na šampiňóny, aby ste pridali nádych chuti.

5

Nastavte teplo na strednú teplotu a keď vidíte, že vývar sa mierne znížil, mali by ste tekutý krém postupne pridávajte za stáleho miešania, aby sa hrče neobjavili. Nechajte všetko povariť niekoľko minút, uvidíte, ako omáčka začína zhusťovať a keď získa hustotu, ktorá sa vám páči, odstráňte ju z horúčavy. Ak si všimnete, že je príliš hustá, môžete vždy pridať trochu viac mäsového vývaru, aby sa stala tekutejšou.

6

Nakoniec môžete slúžiť boletus omáčka tak, ako ste ho získali, to znamená, že kúsky hríbov sú neporušené alebo ich rozdrvíte v mixéri tak, aby bol úplne hladký a hladký. Tento recept je vynikajúci na prípravu jedál z mäsa, rýb a cestovín, preto neváhajte a vyskúšajte ich.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť bylinkovú omáčku, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.