Recepty

Ako vyrobiť invertný cukor

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: seraporrecetas.om

invertný cukor Je to výsledok chemickej reakcie kyslej hydrolýzy, známej tiež ako enzymatická inverzia. Ak dôjde k tejto reakcii, cukor sa rozloží na svoje dva hlavné prvky, glukózu a fruktózu, čo vedie k a tekutý a bezfarebný cukor, Tento typ sladidla sa používa predovšetkým na výrobu zmrzliny, sušienok, koláčov a iných pekárskych výrobkov, pretože jeho zloženie mu neumožňuje kryštalizovať, pričom pôvodná textúra zákusku je zachovaná dlhšie. Pokračujte v čítaní tohto článku a objavte ako vyrobiť invertný cukor.

45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 150 ml minerálnej vody
  • 350 g bežného cukru
  • Splynovač alebo plynné obálky
Môže vás zaujímať aj to, ako nahradiť cukor. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Prvá vec, ktorú urobíme, je pripraviť všetky ingrediencie pre invertný cukor, Odporúča sa, aby voda bola minerálna, aby výsledok bol požadovaný. Pokiaľ ide o obálky, nájdete ich v každom supermarkete a cukrárni. Zvyčajne sa dodávajú v dvoch obálkach, jedna s bikarbonátovou bázou (obvykle fialová) a druhá s obsahom kyseliny vínnej (biela). Budeme potrebovať iba jeden z nich.

2

Teraz, keď už máte všetko, zoberte hrniec alebo panvicu a pridajte cukor voda a kyslá obálka (biela) a zohrievajte ho na strednom ohni, až kým sa nevarí. Je dôležité, aby ste kľúč vybrali lyžičkou alebo špachtľou, aby ste zabránili zlepeniu a urýchlili proces rozpúšťania.

Obrázok: cocinaycomparte.com3

Keď dosiahne bod varu, vyberte ho z tepla a nechajte ho vychladnúť. Musí dosiahnuť teplotu 50 oC. Ak nemáte teplomer, opatrne vložte prst a keď bude horúci, ale horí, bude pripravený. potom, pridať druhú obálku, bikarbonát (fialový).

4

Keď zalejete obsah druhej obálky, uvidíte, že sa vytvorí penová vrstva, nebojte sa, pretože zmizne, keď je invertný cukor úplne chladný. Akonáhle zmizne, zadajte ho do pohárov s vzduchotesným uzáverom a rezervujte ho na mieste, kde priame slnečné svetlo nedosiahne.

5

A pripravené! Už máte svoj domáci invertný cukor Pripravený na použitie vo vašich obľúbených dezertoch. Ako vidíte, recept je veľmi jednoduchý a jeho príprava vám bude ťažko trvať. Ak ste to ešte neskúšali, neváhajte ho použiť na výrobu zmrzliny a sušienok, výsledok je veľkolepý.

Obrázok: juanideanasevilla.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť invertný cukorOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send