Recepty

Ako pripraviť mandľovú omáčku

Obrázok: recetin.com

mandľová omáčka Ideálne je sprevádzať všetky druhy mäsa, rýb a cestovín. Okrem toho majú mandle nekonečné množstvo liečivých vlastností, ktoré vám prinesú nespočetné výhody, medzi ktorými vyniká vysoký obsah vitamínu E a vlákniny. Príprava tejto chutnej omáčky nie je komplikovaná a výsledok je neuveriteľný. Tým, že ho budete môcť používať na mäso aj na ryby, môžete zvýšiť množstvo, ktoré vám dávame nižšie, zmraziť to, čo dostanete, a použiť ho iný deň na ochutnanie iného jedla. Ak chcete vedieť ako pripraviť mandľovú omáčku, čítajte tento článok a prečítajte si kroky.

15 minút Stredne ťažké Zloženie:
 • 150 g mletých mandlí
 • 2 strúčiky cesnaku
 • ½ cibule
 • 2 alebo 3 plátky chleba
 • 3-4 lyžice olivového oleja
 • ½ tabletka s avecrem alebo podobnou látkou alebo mäsový vývar
 • Vyprážané paradajka
 • 75 ml mlieka
 • Biele víno (voliteľné)
Mohlo by vás zaujímať aj: Sviečková omáčka Kroky, ktoré je potrebné dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Ak chcete začať pripravte mandľovú omáčku v prípade mäsa alebo rýb musíte nechať všetky ingrediencie pripravené, aby sa urýchlila následná práca. Ošúpeme a nakrájame na polovicu cibule a strúčiky cesnaku a odložíme. Potom plátky chleba nakrájajte na malé kúsky a odstráňte ich. Ak nemáte mleté ​​mandle, ale celé, ošúpajte, nakrájajte a rozdrvte ich čo najviac maltou.

2

Teraz, keď máte všetko pripravené, vziať panvicu a zahriať olej na strednom ohni Ak nemáte olivový olej, ale nebojte sa slnečnice, tiež to funguje, musíte mať na pamäti, že chuť sa bude mierne meniť. Nakrájanú cibuľu nakrájajte a keď začne zhnednúť, pridajte kúsky chleba. Neprestávajte miešať drevenou lyžičkou, aby nedošlo k spáleniu a nalepeniu kúskov cibule.

Obrázok: vietnamitasenmadrid.com3

Keď je chlieb vyprážaný, pridajte mleté ​​alebo rozdrvené mandle Kým to hnedne. Ak k tomu dôjde, pridajte 3 alebo 4 polievkové lyžice bieleho vína a pokračujte v miešaní. Víno je voliteľné, bude to trochu zosilňovať arómu, ale ak mandľová omáčka vezme deti, odstráňte ho. Keď sa víno trochu odparí, zahŕňajú 2 alebo 3 polievkové lyžice vyprážaného paradajokVšetko premiešajte a nechajte ho niekoľko minút sedieť.

Obrázok: lavalenciana.com4

Keď omáčka odpočinula niekoľko minút, pridajte pol tabletky avecrem alebo podobného rozdrobí alebo 1 pohár vývaru, Ak máte mäsový vývar oveľa lepšie, ale ak nie, pilulka tiež poskytuje chutnú príchuť. Presuňte mandľovú omáčku s drevenou lyžičkou a pridať mlieko, Ak dávate prednosť, môžete namiesto tekutej verzie použiť mliečny krém, stačí vedieť, že to bude trochu hustejšie.

5

Pohybujte sa v poriadku a keď sú hotové všetky ingrediencie, vyberte ich z tepla a nechajte ich trochu vychladnúť. Potom nalejte zmes do misky vhodnej pre mixér a poraziť ju, Podľa konzistencie, ktorú má mandľová omáčka, by ste mali pridať trochu mlieka alebo vody, alebo nie, to znamená, že ak chcete hustejšiu, nechajte ju tak, ako je, ak dávate prednosť tekutejšej vode alebo mlieku a pokračujte v bití.

6

A pripravené! Už máte svoj domáca mandľová omáčka pripravený slúžiť Ak chcete, môžete ako dekoráciu pridať nejaké kúsky mandlí a zamiešať ich lyžičkou, aby ste ich začlenili do omáčky. Ako vidíte, jej príprava nie je príliš komplikovaná a výsledok je vynikajúci. Ak máte radi omáčky, odporúčame vám pozrieť si tento článok omáčok z mäsa.

Obrázok: hojiblanca.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť mandľovú omáčku, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
 • Ak namiesto zeme použijete celé mandle, dávajte pozor, aby neboli horké, pretože výsledok nebude podľa očakávania.
 • Túto omáčku môžete kombinovať s rybami a mäsom.