Recepty

Ako vyrobiť vanilkovú zmrzlinu

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: nenacelta.blogspot.com

vanilková zmrzlina Je to klasika, ktorá je ideálnym spoločníkom k iným dezertom, ako je čokoládový koláč, sušienky alebo jablká s lístkovým pečivom, aj keď je tiež príjemné vychutnať si ho sám. Dobrou správou je, že to dokážete urobiť jednoducho a s najlepšími výsledkami, odvážite sa to skúsiť? V vysvetlíme ako vyrobiť vanilkovú zmrzlinu v jednoduchých krokoch.

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 1 liter mlieka podľa vášho výberu (úplné, odstredené, sójové, atď.)
  • Polovica šálky vanilkovej esencie
  • 8 žĺtkov
  • 200 gramov cukru (100 gramov, ak sa používa sójové mlieko)
Môže vás zaujímať aj to, ako vyrobiť vanilkovú a ananásovú zmrzlinu. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Ak chcete začať robiť vanilková zmrzlina mali by ste zmiešať liter mlieka podľa vášho výberu s pol šálky vanilkovej esencie. Po zahriatí nechajte mierne zahriať a vypnite, nechajte arómy 10 minút stáť, aby sa arómy sústredili.

2

Do misky pridajte 8 žĺtok a 200 gramov cukru a jemne premiešajte bez šľahania. Nezabudnite, že ak v tomto recepte používate sójové mlieko, mali by ste pridať menej cukru, pretože tento nápoj je sladší ako bežné mlieko.

3

Vezmite zmes mlieka a vanilky a za mierneho miešania ju pridajte do misky s vaječnými žĺtkami a cukrom. Mieša sa, kým sa nedosiahne homogénna zmes. Potom vziať na oheň, za stáleho miešania, kým nezhoustne.

Majte na pamäti, že tekutina by sa nemala vrieť alebo bude rezaná, takže ideálne je pracovať na stredne nízkej teplote.

Obrázok: sigojoven.com4

Po zahusťovaní odstráňte zmes z horúcej zmesi, nalejte ju do nádoby a opatrne ju vložte do väčšej nádoby naplnenej studenou vodou a ľadom. Myšlienka je, že mix vanilková zmrzlina pred vložením do mrazničky čo najskôr vychladnite.

5

Keď je teplota pri izbovej teplote, nalejte obsah do nádoby vhodnej na chlad a odneste na pár hodín do mrazničky. Po tejto dobe vyberte vanilkovú zmrzlinu z mrazničky a uvidíte, ako sa mierne usadila, v tomto bode ju odstráňte špachtľou, aby ste zabránili kryštalizácii cukru.

Vráťte ju späť do mrazničky a opakujte tento postup každú pol hodinu počas ďalších 3 hodín.

6

Nechajte to na niekoľko hodín zamrznúť a voila! Ak máte chuť jesť, mali by ste si ju vybrať iba 15 minút pred mrazničkou, aby sa s ňou ľahšie manipulovalo a aby ste lepšie ocenili jej lahodnú chuť.

Môžete ho podávať s ozdobou lístkom mäty a vanilkovou tyčinkou spolu s čokoládovým sirupom alebo iným dezertom. Užite si tento recept od vanilková zmrzlina Jednoduché a chutné.

Obrázok: englishbaby.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť vanilkovú zmrzlinu, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send