Recepty

Ako vyrobiť vanilkový a čokoládový flan

Obrázok: dechocolate.net

Tradičný recept, o ktorom vieme torta Nie je to jediný spôsob, ako si tento vynikajúci dezert vychutnať. A môže sa pripraviť s mnohými ingredienciami a dokonca ich kombináciou získať flan s dvoma rôznymi príchuťami. V tomto recepte vám ukážeme konkrétne, ako vyrobiť vanilkový a čokoládový flanNa čo čakáte?

45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 1 l mlieka
  • 8 vajec
  • 150 g cukru
  • Roztopí sa 200 g čokolády
  • vanilková esencia
  • Pre karamel: 4 polievkové lyžice cukru a vody
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť vanilkový krém Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvý krok, ako to urobiť domáci flan je príprava zmesi vanilky a čokolády. Začnite vložením hrnca do ohňa s mliečnou a vanilkovou esenciou, premiešajte obe ingrediencie a nechajte ho uvariť, kým nevarí.

2

Keď bude pripravený, vypnite teplo a odložte stranou. Čokoládu nasekajte pomocou noža a roztavte ju technikou kúpeľa Maria alebo, ak uprednostňujete, v mikrovlnnej rúre. Keď čokoláda získala tekutú konzistenciu, stačí ju pridať do panvice vedľa mlieka a vanilkovej esencie. Zmes vanilky a čokolády uvarte znova po dobu 5 minút pri nízkej teplote a za stáleho miešania lyžičkou, aby bola dobre integrovaná a bez hrudiek.

3

Vezmite peknú misku a poraziť v ňom vajcia s niektorými ručnými alebo elektrickými tyčami. potom, pridajte cukor, čokoládu a vanilkové mlieko vopred pripravené a pokračujte v bití, až kým sa nedosiahne homogénna zmes. V prípade, že chcete, aby mal flan intenzívnejšiu vôňu a chuť, môžete pridať trochu vanilkovej esencie.

4

Rezervujte zmes vanilkový a čokoládový flana pripraviť tekuté cukrovinky, K tomu stačí zmiešať 4 lyžice cukru s trochou vody v panvici, položiť na oheň a miešať, kým nezíska farbu a textúru tekutého karamelu. Keď budete pripravení, podeľte sa o príruby, ktoré budete používať, rozmazajte spodok a steny týchto stien.

5

Teraz stačí nalejte zmes flan do foriem a vložte ich do rúry. Musíte ho piecť pri teplote 190 ° C a postupovať podľa postupu vo vodnom kúpeli najmenej 1 hodinu. Po uplynutí tejto doby skontrolujte pomocou špáradla, či je flan hotový, či viete, či píchnutím a odstránením prútika vyjde úplne čistý.

6

Nakoniec nechajte vanilkový a čokoládový flan ochladiť avoilà!, budete pripravení slúžiť a ochutnať.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť vanilkový a čokoládový flan, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.