Recepty

Ako pripraviť húbovú omáčku bez smotany

šampiňónová omáčka Je to prípravok jednoducho chutný a plný chuti, ktorý sa veľmi dobre hodí k mäsu alebo cestovinám a poskytuje veľmi chutnú chuť. gurmán na náš tanier. Je to tiež ideálny spôsob, ako využiť túto ingredienciu, ktorú je možné správne používať v kuchyni po celý rok. Aj keď sa väčšinou tento recept pripravuje so smotanou, existuje omnoho ľahší roztok a je vhodný pre intoleranciu laktózy, preto vysvetľujeme en.com. ako pripraviť šampiňónovú omáčku bez smotany.

Ingrediencie s nízkou náročnosťou:
  • 250 gramov húb
  • Polovica šálky mliečnej alebo zeleninovej suroviny neobsahujúcej laktózu
  • Pol šálky bieleho vína
  • Polovica malej cibule
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 1 čajová lyžička kukuričného škrobu
  • Olivový olej
  • Soľ a korenie podľa chuti
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť šampiňónovú omáčku Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Funkciou smotany v tejto omáčke je pridať do prípravku hrúbku a tiež umožniť zjednotenie všetkých zložiek v zmesi. Avšak v recepte, ktorý vám navrhujeme smotanová šampiňónová omáčka, to isté môžete dosiahnuť pomocou mlieka bez laktózy a kukuričného škrobu. V prípade, že uprednostňujete úplne bez mliečnych výrobkov, vyberte si rastlinný materiál v rovnakom pomere.

2

Začnite tým, že huby umývate veľmi dobre, aby ste odstránili všetky nečistoty a nečistoty. Nakrájajte cesnak a cibuľu na malé kúsky a v nelepivej panvici pridajte olivový olej a nechajte mierne zohriať.

Keď je horúco, pridajte cesnak a nechajte ho hnednúť, pričom dávajte pozor, aby nespálil. Potom pridajte cibuľu, soľ a korenie a nechajte ju uvariť, kým nebude priehľadná.

3

Keď je cibuľa pripravená, musíte pridať hlavné znaky tohto receptu: huby, Nechajte variť asi 5 minút, až kým nezafarbia, keď sa uvaria, pridajte pol šálky bieleho vína a varte, kým sa alkohol neodparí.

4

smotanová šampiňónová omáčka Vytvára sa a zostávajú len posledné dotyky. Čajovú lyžičku kukuričného škrobu zmiešajte s trochou studenej vody a do panvice pridajte tekutinu. Veľmi dobre premiešajte, vyskúšajte soľ a korenie a podľa potreby pridajte ďalšie. Potom pridajte pol šálky mlieka alebo laktózy neobsahujúceho laktózu podľa vášho výberu.

5

Znížte teplotu a nechajte variť asi 10 minút. Počas tejto doby smotanová šampiňónová omáčka Zahustí vplyvom kukuričného škrobu, keď dosiahne požadovanú hrúbku, vypnite teplo a odstráňte ho.

Podávajte horúce na tanieri mäsa, kuracieho mäsa alebo cestovín a vychutnajte si jeho lahodnú chuť. Bon chuť!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť húbovú omáčku bez smotany, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.