Recepty

Ako vyrobiť špenátovú omeletu

Niet pochýb o tom, že omeleta je najobľúbenejšou zo všetkých tortíl, ale nie je to jediná vynikajúca možnosť, ktorú môžeme nájsť. A je to špenát Je to vynikajúca a veľmi ľahká alternatíva, ideálna na vychutnanie si jednoduchej večere, ale plná chuti, ktorá poskytuje aj výživné látky, ako je vláknina a vitamín C. Chcete vedieť, ako ju pripraviť?, En.com, ktorú vysvetlíme ako vyrobiť špenát omeletu v jednoduchých krokoch.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 500 gramov špenátu
  • 8 vajec
  • 1 strúčik cesnaku (voliteľné)
  • Olivový olej
  • Soľ a korenie
Mohlo by vás zaujímať aj to, ako pripraviť špenát a tortilla z bôbov. Postupujte podľa tohto receptu: 1

špenátová omeleta Je to veľmi ľahké jedlo, ktoré je vynikajúce pre tých, ktorí milujú tortilly, ale chcú zmierniť príjem kalórií a jeho príprava je veľmi jednoduchá. Nezabúdajte, že táto alternatíva nebude zeleninová a bez zemiakov, ale nebude taká vysoká alebo hrubá ako klasická tortilla, ale bude oveľa tenšia.

2

Ak chcete urobiť špenátová omeleta Začnite tým, že špenát veľmi dobre umyte, odstráňte všetku zeminu. Pridajte do hrnca trochu vody a soli a privarte ho do mierneho varu. Po dosiahnutí bodu varu pridajte špenát a nechajte ho 5 minút variť.

Namočte vodu a nechajte špenát odtiecť.

3

Cesnakový strúčik ošúpeme a nasekáme na 3 časti. V priestrannej nelepivej panvici pridajte dve polievkové lyžice oleja a zahrievajte na stredne nízku teplotu. Akonáhle je horúci, pridajte cesnak a nechajte ho pár minút dusiť, to vám umožní dať lepšiu chuť oleju, a tým aj vašej tortille.

4

Počas vyprážania oleja rozbite 8 vajíčok a dobre ich porazte mierkou. Majte na pamäti, že čím dlhšie budete biť, tým viac budú našuchorené vajíčka špenátová omeleta.

Po vyprážaní cesnaku ho vyberte z oleja.

5

Nakrájajte špenát a zmiešajte ho s rozšľahanými vajíčkami, korením podľa chuti a potom pridajte zmes na panvicu na miernom ohni. Keď sa tortilla začne variť a hrany vyzerajú bielo, môžete ich začať špachtľou odobrať.

Teraz môžete otočiť tortillu, aby ste si tak pomohli s veľkou platňou, ktorá pokrýva celý obvod panvice. Zakryte, otočte a jemne hodte tortilu späť do panvice, aby ste ju uvarili na druhej strane.

Obrázok: conlanaturaleza.com6

Môžete otočiť špenátová omeleta toľkokrát, koľko považujete za potrebné, aby bolo zlaté a dobre uvarené. Bon chuť!

Obrázok: elrecetariodemari.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť špenátovú omeletu, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.