Recepty

Ako vyrobiť sirup z bielej čokolády

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete ozdobte všetky svoje dezerty a skutočne im prezrite gurmánalebo jednoducho, ak vás to vyprovokuje k podávaniu zmrzliny a koláčov s lahodným veľmi originálnym domácim sirupom, potom biely čokoládový sirup Je to pre vás ideálne. Jeho príprava je pomerne jednoduchá a zaručuje vynikajúci a dokonalý konečný výsledok pre milovníkov sladkých. Ak neviete, kde začať čítať ďalej, pretože na stránke en.com vám to podrobne vysvetlíme ako vyrobiť biely čokoládový sirup a prekvapiť všetkých.

15 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 200 g bielej čokolády na zákusky
  • 180 ml vody
  • 200 g bieleho alebo hnedého cukru
  • 1 čajová lyžička vanilkovej esencie (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť čokoládový sirup Postupujte podľa nasledujúcich krokov pri príprave tohto receptu: 1

robiť biely čokoládový sirup Je to veľmi jednoduché a iba pár minút si vyžaduje domácu a chutnú receptúru. Prvým krokom je príprava základne sirupu, ktorá dodá našej bielej čokoláde klasickú textúru sirupu, ktorá je ideálna na miešanie s vašimi obľúbenými dezertmi.

2

Ak chcete začať pridávať vodu, cukor a vanilkovú esenciu do kvetináča a priviesť k vysokej teplote miešanie často. Je dôležité, aby ste premiešali drevenou lyžičkou, aby sa cukor správne rozpustil a to začnú zhusťovať zmes, ktorá bude trvať asi 5 minút. Ak zmes začne vrieť a stále nedosiahne požadovanú hrúbku, znížte ju na miernom ohni a nechajte ju niekoľko minút variť.

3

Keď sa cukor rozpustí, vyberte ho z tepla a nechajte ho mierne vychladnúť. Teraz je čas na rozpustiť bielu čokoládu, proces, ktorý môžete robiť klasickým spôsobom pomocou techniky kúpeľa Márie, alebo rýchlejšie pomocou mikrovlnky.

na rozpustiť čokoládu v mikrovlnnej rúre musíte ho najskôr nasekať, umiestniť do sklenenej nádoby vhodnej na použitie v mikrovlnnej rúre a zapnúť ju na plný výkon po dobu 30 sekúnd, vybrať, zamiešať lyžičkou a znova ju vziať po dobu 30 sekúnd, kým sa úplne neroztopí. Je dôležité, aby ste to urobili týmto spôsobom a postupne zabránili spáleniu čokolády poškodením receptúry.

4

Akonáhle sa čokoláda roztopí a zmes vody a cukru sa mierne ochladí, je čas zmiešať obe zložky. Pripojte sa, kým nebude homogénna a pripravená! Tak rýchlo si môžete užiť domáci biely čokoládový sirup, stačí ho vložiť do nádoby a použiť v receptoch, ktoré sa vám páčia, ale nezabudnite ich nechať v chladničke, aby ste ich udržali dlhšie v dobrom stave.

5

A ak sa vám tento recept páčil, nemôžete nechať ujsť náš tradičný jahodový, citrónový alebo čokoládový sirup, ktorý vašim dezertom a jedlám poskytne najlepšiu chuť.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť sirup z bielej čokolády, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send