Recepty

Ako pripraviť špenátový krém

Obrázok: cocina.linio.com.co

špenát Ide o zeleninu, ktorá sa z nutričného hľadiska vysoko cení vďaka vysokému obsahu vody a veľkému prínosu vitamínov a minerálov, ktoré poskytujú. Existuje mnoho spôsobov, ako ich variť a spolu s nimi je možné pripraviť veľmi rozmanité a chutné pokrmy a vynikajúcou receptou pre celú rodinu, ktorá dobre funguje, je pripraviť lahodný špenátový krém, ktorý sa môže konzumovať studený aj teplý. Objavte v tomto článku ako pripraviť špenátový krém.

45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 500 g špenátu
  • 60 ml odpareného mlieka
  • voda
  • 1 cibuľa
  • 1/2 strúčika cesnaku
  • olivový olej
  • soľ a korenie
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť zelerový krém Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Ak chcete začať robiť tento jednoduchý recept na špenátový krémNajprv položte hrniec na oheň, pridajte prúd olivového oleja a cibuľu nasypte spolu s cesnakom, ktorý ste predtým museli nasekať.

2

Pripravte špenát, ak ste ich kúpili čerstvé, hrubé stonky najprv orežte pomocou noža alebo ich ručne odstráňte. Potom ich vložte do odtoku a niekoľko minút ich namočte pod kohútik, aby ste odstránili všetky nečistoty. Keď budú pripravené, nasekajte ich a vložte ich do hrnca vedľa cibule a cesnaku a pridať vodu dokiaľ nezískate špenát úplne.

Obrázok: recipesypoemas.com3

Nalejte trochu soli podľa chuti a nechajte špenát dosiahnuť bod varu. Keď začne variť, nechajte variť najmenej 10 alebo 15 minút. Po tejto dobe hrniec vyberte z tepla a nalejte časť kuchynskej vody do umývadla.

4

Rozdrvte mixérom obsah hrnca, kým nezískate homogénnu zmes a ľahkú textúru, ktorá sa vám páči. Ak vidíte, že krém je príliš hustý, pridajte trochu ďalšej vody a choďte.

5

teraz pridať mlieko alebo tekutý krém, ak dávate prednosť, a pokračujte v porážaní zmesi tak, aby všetky zložky boli dobre integrované. Skúste to trochu špenátový krém a podľa potreby pridajte viac soli a trochu čierneho korenia.

6

Po týchto jednoduchých krokoch získate tento vynikajúci zoznam špenátový krém, ktoré môžete piť studené alebo horúce. V čase podania môžete pridať niekoľko kúskov toastu alebo nastrúhať nastrúhaný syr na vrchole, je to všetko o tom, ako si ho vychutnať tak, ako sa vám najviac páči.

Obrázok: cocina.linio.com.co

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť špenátový krém, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.