Recepty

Ako vyrobiť špenátové hamburgery

Obrázok: hoycomemossano.com

špenát Sú to veľmi výživná a zdravá zelenina, ktorá by sa mala jesť príležitostne. Sú to antioxidanty, zlepšujú črevný priechod a vysoké množstvo kyseliny listovej, čo je zásadné najmä pre tých, ktorí trpia artritídou, dnou alebo obličkovými kameňmi. Vieme, že špenátová chuť nie je pre mnohých príjemná, ale vždy je možné variť rôznymi spôsobmi, vďaka ktorým si môžeme pochutnať na bohatších jedlách, a preto vám odporúčame pripraviť chutné jedlá. hamburgery špenátu, Je to tiež ideálny recept na nízkokalorické a vegetariánske stravovanie. Poznajte krok za krokom!

1 hodina Nízka náročnosť Zloženie:
  • 500 g špenátu
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 1 vajce
  • strúhanka
  • múka
  • trochu mlieka (môže byť zelenina)
  • vypadni
  • olivový olej
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť rybie hamburgery Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, aby ste urobili tento recept hamburgery špenátu, je pripraviť špenát, ktorý budete používať. Ak sú čerstvé, mali by ste hrubé stonky odrezať nožom, vložiť ich do odtoku a namočiť ich niekoľko sekúnd pod tečúcou vodou. Akonáhle sú čisté a vyčerpané, položte hrniec na oheň vodou a pridajte štipku soli a kúsok olivového oleja. Keď voda vrie, pridajte špenát a nechajte variť najmenej 10 minút. Po uplynutí tejto doby ich stačí vypustiť pomocou sitka stlačením, čím sa uvoľní všetka voda. Zarezervujte ich na tanieri.

2

Skontrolujte, či je špenát už studený, a ak áno, vložte ho do sklenenej misy alebo misy. Teraz šúpajte a nasekajte veľmi dobre strúčiky cesnaku a pridajte ich vedľa špenátu a trochu premiešajte. Odporúčame používať surový cesnak, ale ak chcete, môžete ho nahradiť cesnakovým práškom podľa vášho vkusu.

3

V inej miske alebo miske poraziť vajíčko vidličkou alebo tyčinkami a na koniec pridajte do špenátu. Miešajte tak, aby bol špenát dobre impregnovaný rozšľahaným vajíčkom a za miešania pridajte postriekanie mliekom. Týmto sa dosiahne masa hamburgery špenátu Buďte šťavnatejší.

4

Ak sú ingrediencie už dokonale premiešané, uvidíte, že cesto má dostatok tekutiny, takže je dôležité, aby ste teraz pridali potrebné množstvo strúhanka, Urobte to opatrne a kým neuvidíte, že cesto je veľmi kompaktné, takže hamburgery sa pri varení nelepia. Cesto vložte do chladničky, aby asi 30 minút odpočívalo.

5

Po 30 minútach vyberte cesto z chladničky a začnite ich tvarovať vegetariánske hamburgery, Musíte len vziať trochu cesta, urobiť si s ním druh lopty a rozdrviť ho pomocou špachtle. Upravte tvar prstami, až kým nebude vyzerať podľa vašich predstáv, a prejdite ho múkou. Tento krok opakujte, kým nedokončíte celé cesto.

6

Nakoniec, keď sú hotové, dajte panvu do ohňa prúdom oleja a vyprážajte hamburgery špenátu, Hotovo! Budú pripravení slúžiť a jesť, ako sa vám páči, buď ako sendvič, spolu so syrom, cherry paradajkami, zemiakmi atď.

Uvidíte, ako pripraviť ďalšie druhy hamburgerov, ktoré sú rovnako chutné:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť špenátové hamburgery, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.