Recepty

Ako vyrobiť bezlepkový tvarohový koláč

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak neznášate lepok, nezabráni vám, aby ste si užívali chutné pochúťky. Ak ste celiakia a okrem toho máte radi koláče alebo máte hostí, ktorí sú alergickí na lepok, venujte pozornosť nasledujúcemu receptu, ktorý vám priblížime on.com. Tentoraz to vysvetlíme ako vyrobiť bezlepkový tvarohový koláč jednoduchým a rýchlym spôsobom. Zhromaždite nasledujúce prísady bez lepku a za pár minút pripravte vynikajúci dezert, vďaka ktorému vás poteší a poteší všetkých tých, ktorí nemôžu jesť bezlepkové jedlá. Zamilujete si to!

4 osoby 45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 210 g sušienok (bezlepkových)
  • 95 g masla (bez lepku)
  • Smotanový syr
  • 200 ml šľahačky
  • 1 vrecko želatínového prášku (bez lepku)
  • Malinový džem (alebo podobný)
  • 50 g cukru
  • 250 ml vody
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť tvarohový koláč Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Na prípravu tohto bohatého tvarohového koláča budete potrebovať všetky prísady, ktoré môžu obsahovať múku alebo pšenicu, aby neobsahovali lepok. Nájdete ich v obvyklom supermarkete alebo v špecializovaných predajniach.

2

Najskôr si pripravte základňu tvarohového koláča. Na tento účel rozdrvte bezlepkové cookies. Odporúčame vám, aby ste to urobili s drveným, takto pôjdete oveľa rýchlejšie. V prípade, že nemáte elektrickú, môžete to urobiť pomocou malty. Pamätajte, že cookies by sa mali úplne rozpadať, akoby to bol prášok.

3

Potom roztavte 95 gramov masla na ohni a zmiešajte ich s rozdrvenými koláčikmi. S obidvomi zložkami sa vytvorí kompaktná pasta. Samozrejme sa uistite, že zmes nie je prilepená na lyžicu, keď ju vyberiete, musí byť trochu voľnejšia, musí sa dať zvládnuť.

4

Do odnímateľnej formy nalejte zmes bezlepkových sušienok a masla. Pomocou lyžice, vidličky alebo špachtle vytlačte základňu, aby ste zmes ďalej zhutnili. Pamätajte, že hrúbka dna koláča by nemala prekročiť jeden centimeter. Keď je základňa pripravená, vložte ju do chladničky a nechajte ju odpočívať, kým budete pokračovať v ďalších krokoch.

5

Do varu vložte nádobu s asi litrom vody. Po dosiahnutí teploty varu pridajte želé. Môže byť neutrálna alebo želé podľa chuti. Želatínu môžete použiť aj v listoch, aj keď ju musíte nechať niekoľko minút hydratovať.

6

Keď sa želatína zriedi, pridajte smotanový syr, 50 gramov cukru a šľahačku. Všetky prísady dobre premiešajte, aby ste vytvorili jednotné cesto. Je dôležité, aby ste pri príprave zmesi nevarili, takže by ste to mali robiť na miernom ohni. Akonáhle začne teplota varu, hrniec vyberte z tepla a nechajte ho vychladnúť na izbovú teplotu.

7

Po ochladení zmesi odstráňte pleseň z koláča z chladničky - potom základňa sušienok a masla stvrdne - a nalejte ju na základňu. Potom vložte pleseň späť do chladničky na 7 až 8 hodín, čo je čas potrebný na usadenie tvarohového koláča.

8

Po tejto dobe budete mať svoj syrový koláč pripravený na ochutnanie. Odporúčame vám však urobiť niečo chutnejšie a originálnejšie. Zrieďte malinovým džemom alebo podľa vášho vkusu. Medzitým urobte trochu viac želé, dobre v obálke dobre v listoch a pridajte džem, aby ste vytvorili bohatú zmes.

9

Nakoniec zaseknite džem na povrchu tvarohového koláča, aby ste ho dosiahli posledný dotyk, a vložte ho na niekoľko hodín späť do chladničky. A ... pripravené! Už máte bohatý bezlepkový tvarohový koláč pripravený na potešenie. Zamilujete si to!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť bezlepkový tvarohový koláč, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send