Recepty

Ako vyprážať polentu

Pin
Send
Share
Send
Send


polenta Je to tradičný recept talianskej kuchyne a bezpochyby jedno z jedál, ktoré evokuje viac detských spomienok zakaždým, keď ho jeme. Pripravené počas detstva matkou alebo našimi babičkami, je to veľmi bohaté a zdravé jedlo, ktoré sa dá pripraviť mnohými spôsobmi a môžeme ho sprevádzať širokou škálou obväzov.

Ďalej vám ukážeme, ako na to vyprážajte polentu, jedlo, ktoré vaše deti budú zbožňovať a ako vy, ako dospelí, si bude pamätať s nostalgiou a náklonnosťou. V tomto článku de.com vám ukážeme najrýchlejší a najchutnejší spôsob, ako vytvoriť toto chutné jedlo.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 250 gramov instantnej polenty
  • 500 ml plnotučného mlieka
  • 1 polievková lyžica masla
  • Mleté čierne korenie
  • muškátový oriešok
  • Panenský olivový olej
Možno vás bude zaujímať aj to, ako vyrobiť knedle z tuniaka a rajčiaka. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Ak pripravujete polentu prvýkrát, mali by ste vedieť, že existujú dva typy: normálna polenta a okamžitá polenta. Druhá, okamžitá polenta, sa pripravuje rýchlejšie, pretože prichádza vopred uvarená a vyžaduje kratšiu dobu spracovania, približne medzi 8 až 12 minútami. Zvyšok postupu bude rovnaký bez ohľadu na typ polenty, ktorú použijete.

Pred začatím prípravy je vždy dobré prečítať si indikácie uvedené v obálke, ktorá obsahuje polentu, pretože hoci sú väčšinou podobné, môže existovať určitý variant a je dobré, aby ste to vzali do úvahy.

2

Začnite zahrievaním odmerky mlieka v panvici vhodnej veľkosti a pridajte maslo. Keď sa rozbije, uvarte panvicu z tepla, pomalé pridávanie polenty za stáleho miešania okrem malého čierneho korenia a muškátového orecha. Pri nalievaní polenty je dôležité neprestávať miešať prípravok, pretože inak sa vytvoria hrudky a nedosiahnete požadovanú konzistenciu.

Polenta bude pripravená, keď sa vytvorí hustá hmota a samozrejme bez hrudiek.

3

Akonáhle je polenta pripravená, ďalším krokom bude príprava misky alebo zdroja, kefovanie s olejom alebo v prípade zlyhania masla - oblasť, kam vložíme polentu.

Nasledujúce bude dajte polentu do fontány, uistite sa, že je dobre natiahnutý na svojom povrchu a uistite sa, že hrúbka cesta je medzi 1 až 2 centimetre. Keď to urobíte, musíme vložiť podnos do chladničky a počkať, kým cesto vychladne.

4

Akonáhle sa polenta ochladí, vyberte ju z chladničky a rozviňte ju na rovnom povrchu. V tom čase zohrejte panvicu pridaním dostatočného množstva olivového oleja. Kým sa panvica zahreje, vrátime sa k polente a pokračujeme v jej rezaní. Táto časť sa dá urobiť v pohode, hoci tradične narezáva sa na tenké a pretiahnuté palice, mnohí to radšej robia vo forme trojuholníkov alebo iných veľmi kreatívnych alternatív. Ďalšia vec bude, ísť vyprážanie polenty v horúcom oleji, kým nie je veľmi zlatá a chrumkavá. Keď odstránime polentu z oleja, položíme ju na dosku s absorpčným papierom, čím sa podarí odstrániť prebytočný olej.

5

Hotovo všetky predchádzajúce kroky, vyprážaná polenta Je pripravený na servírovanie, môžete ho doplniť omáčkou alebo iným chutným jedlom. Ďalej vám ukážeme recept jednej z omáčok, s ktorými by ste mohli slúžiť polente:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyprážať polentu, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send