Recepty

Ako si vybrať artičoky

Vyberte si zeleň Niekedy to môže byť komplikované, ak nemáme priveľa predstavy o tom, aké sú príznaky toho, že a zelenina je čerstvá, V prípade: artičok alebo artičokExistuje niekoľko faktorov, ktorým musíme venovať pozornosť, aby sme našli to najlepšie na trhu. Chceme vám vysvetliť niekoľko tipov ako si vybrať artičoky aby ste ich pri nákupe nepochybovali.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako udržať artičoky Kroky, ktoré treba dodržiavať: 1

Jedným zo znakov toho, či je artičok čerstvý, bude stav jeho listov a dotyk, takže musíme pozrite sa na tie artičoky, ktoré sú pevné a tvrdé, musí byť tiež stonka pevná. Mali by sme ich preto cítiť a zvoliť tie, ktoré nemajú samostatné listy alebo sú mäkké.

2

Váš výber ovplyvní aj vzhľad artičokov, preto je potrebné, aby ste si vybrali svetlozelená zelenina bez čiernych alebo hnedých škvŕn, V prípade, že artičoky majú škvrny, bude to znamenie, že nie sú čerstvé.

3

Pokiaľ ide o veľkosť, odporúča sa to rozhodnúť sa pre malé alebo stredné artičoky, pretože väčšie môžu byť pri príprave artičokov trochu ťažké a môžu vám pokaziť recept. Aj tak by ste sa mali uistiť, že artičoky majú primeranú hmotnosť, čo je znakom toho, že majú mäso.

4

na skontrolovať čerstvosť artičokov Môžeme použiť ďalší trik: skladanie vonkajšej plachty. V prípade, že sa ľahko rozbije, bude to znamenať, že je čerstvý; ak sa ohne a vráti na stránku, bude to znamenať, že nejde o čerstvý artičok.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako si vybrať artičokyOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Hradecký nůž pozvánka (December 2019).