Recepty

Ako znížiť citrón na ozdobu

Pin
Send
Share
Send
Send


Citrón je jedným z produktov Najčastejšie sa používa v kuchyni, najmä pre svoju vynikajúcu vlastnosť, ktorá dáva kyseline dotyk všetkým jedlám, ale citrón nám môže nielen dať jedinečnú chuť receptu, ale môže nám tiež pomôcť ozdobiť jedlo veľmi originálnym spôsobom. , V tomto článku vám chceme ukázať tri spôsoby ozdobte citrón.

Budete potrebovať:
  • odrezky nôž
  • citrón
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako sušiť plátky ovocia na ozdobenie môjho domu

Vytvorte špirálu s citrónom

Je to najjednoduchšia dekorácia, ale nie najškaredšia. Musíte vziať citrón a nakrájať na plátky, použijeme stredné plátky, najväčšie na výrobu dekorácie. Akonáhle budeme mať plátok budeme rezať citrón v strede, robiť rádio. Potom musíme citrón otočiť, aby sme to vytvorili pekný tvar špirály Čo vidíš na obrázku?

Kučery s citrónom

Tento spôsob zdobenia citróna je veľmi originálny a ľahší, ako sa môže zdať. Najprv musíte odrezať konce citróna a potom ich vyprázdniť. Akonáhle bude prázdny, urobíme rez, ktorý zanechá pokožku citróna ako v prúžku, ktorý sa prevráti, aby sa zvlnil, takže zvlnenie je v poriadku ako na obrázku. nakrájame citrónovú kožu na plátky 0,5 centimetra, čím sa dosiahne účinok viditeľný na obrázku.

Citrón v tvare hviezdy

Aby sme túto krásnu ozdobu citróna urobili, musíme urobiť niekoľko rezov v centrálnej oblasti citróna nožom širokým centimeter a zakončeným špičkou. Citrón pretiahneme pozdĺžne a urobíme tieto rezy až nakoniec otvorte citrón na dva kusy a urobte toto číslo, ktoré vidíte na obrázku. Trik na vytvorenie tejto dekorácie spočíva v tom, že vezme nôž reznou časťou asi 4 centimetre od špičky noža, takže všetky rezy budú mať rovnakú hĺbku.

Citrónová dekorácia v trojbodovej hviezde

Je to variant predchádzajúcej dekorácie, ale namiesto toho, aby sme urobili niekoľko malých rezov, urobíme v tomto prípade iba tri dlhšie rezy, aby sme pokryli celú šírku citróna. Potom môžete otvoriť citrón na polovicu a majú peknú dekoráciu.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako znížiť citrón na ozdobuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Odporúčame, aby ste pred odrezaním citrónov a ich použitím na dekoráciu citróny očistili a vylepšili tak vzhľad, odstránime možné nečistoty.
  • Odporúča sa, aby po umytí citróny boli suché pomocou savého papiera.

Pin
Send
Share
Send
Send