Recepty

Recepty bohaté na železo

Ak máte nedostatok železa Vo vašom tele môže byť narušené vaše zdravie a zvýšiť riziko anémie, ako aj únavy a neustálej slabosti, ktorá vám zabraňuje vykonávať svoje každodenné činnosti s vitalitou a energiou. Železo je základným minerálom pre správne fungovanie organizmu a nachádza sa v rôznych potravinách živočíšneho aj rastlinného pôvodu. Potrebujete do svojho jedálnička pridať viac železa? Pokračujte v čítaní tohto článku, v ktorom vám poskytujeme niekoľko možností recepty bohaté na železo ktoré sú navyše veľmi zdravé a bohaté.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Recepty bohaté na vitamín C.

Prečo je železo v strave dôležité?

železo Je nevyhnutným minerálom pre dobré zdravie organizmu, pretože je základnou zložkou hemoglobínu, ktorý je krvnou bielkovinou zodpovednou za transport kyslíka z dýchacích orgánov do buniek a tkanív.

Okrem toho a nedostatok železa v strave to môže viesť, okrem iného, ​​k únave, únave, bolesti hlavy, ťažkostiam s koncentráciou a jednej z najbežnejších podmienok, ako sú anémia, A je to tak, že v mnohých prípadoch je možné proti nemu bojovať alebo sa mu dá zabrániť pridaním potravín bohatých na železo do každodennej stravy.

Šošovica s ryžou

Medzi najbohatšie potraviny železa nájdeme šošovica, strukoviny, ktoré poskytujú medzi 7 a 8 mg železa na 100 gramov, takže zdravé varenie je jedným z najlepších odporúčaní pridať tento minerál do vašej stravy, ako aj pre pacientov trpiacich anémiou. Navrhujeme vám pripraviť si šošovku s hnedou ryžou, zložku, ktorá tiež pomáha telu absorbovať železo oveľa lepšie z potravy.

Ak chcete vidieť všetky potrebné ingrediencie a kompletný recept, stačí si prečítať článok Ako pripraviť šošovicu s ryžou, získate veľmi energetickú misku ideálnu pre dospelých aj deti.

Špenát s cícerom

špenát Sú to najbohatšia zelenina v železe, ktorá existuje, takže ich môžete tiež začleniť do svojej stravy. Okrem toho sú antioxidanty a pomáhajú udržiavať bunky v mladosti. V tomto prípade vám predstavujeme veľmi chutné jedlo cícer špenát, pretože tieto strukoviny tiež obsahujú značné množstvo tohto minerálu.

Príprava tohto receptu je veľmi jednoduchá a výsledkom je guláš plný živín a horúci ideálny prostriedok na zahriatie v chladnejších dňoch. Chcete vedieť, ako sa pripraviť? Potom si prečítajte článok Ako pripraviť cícer so špenátom.

Mušle s morskými plodmi

medzi recepty bohaté na železo, túto škrupinu mäkkýšov si nemôžete nechať ujsť mušle Obsahujú asi 24 mg železa na 100 gramov, čo výrazne presahuje šošovicu aj špenát.

Vynikajúcim spôsobom, ako si užiť všetku jeho chuť, je pripraviť ich z morských plodov, to znamená spolu s omáčkou vyrobenou z prísad ako paradajka, cibuľa, cesnak, biele víno, sladká paprika a petržlen. Celý recept nájdete v článku Ako pripraviť mušle s morskými plodmi.

Cibuľová pečeň

V železe sú tiež veľmi bohaté mäso, ale najvýznamnejšie sú teľacie pečene a čierny puding vyrobený z červenej krvi. Jedná sa však o potraviny, ktoré by sa mali konzumovať mierne, ak máte kyselinu močovú alebo vysoký cholesterol.

Existuje veľa spôsobov, ako si pripraviť teľacie pečene, ale my vám ukážeme jeden z najjednoduchších a najchutnejších spôsobov, ako to urobiť: Ako pripraviť cibuľu, takto pomôžte všetkým členom vašej rodiny konzumovať tieto vnútornosti.

Ovesné vločky pri raňajkách

ovos Je to veľmi kompletná a prospešná zdravá obilnina a tiež skvelá možnosť zahrnúť do dennej stravy viac železa. Môžete si urobiť časť zvyčajných raňajok a začať deň plný energie. Jednoduchým a zdravým receptom je pridať ovsené vločky do pohára rastlinného mlieka (sója, mandle, ryža atď.) A pridať, ak Je to podľa vášho želania, nejaké kúsky ovocia. Ak pri raňajkách obvykle nepijete mlieko, myslite si, že ovsené vločky sú ingredienciou, ktorú je možné doprieť aj s prírodným jogurtom, alebo dokonca zjemniť. Pozývame vás na prečítanie článku Ako jesť ovsené vločky, aby ste videli rôzne alternatívy.

Šťava bohatá na repné železo, mrkvu a pomaranč

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako do železa pridávať železo, je jeho konzumácia prírodné šťavy vyrobené z potravín bohatých na tento minerál. Príkladom toho je ten, ktorý sa pripravuje kombináciou zeleniny, ako je repa a mrkva, s pomarančom, ktorý je skvelým zdrojom vitamínu C ideálneho na podporu absorpcie železa v tele.

Na výrobu tejto šťavy stačí stlačiť iba 6 pomarančov a zmiešať získanú šťavu s repou a nasekanou mrkvou v mixéri alebo mixéri. Tento recept je ideálny pre tých, ktorí trpia anémiou a potrebujú zvýšiť hladinu hemoglobínu v krvi; a okrem toho nájdete viac v článku Ako pripraviť džúsy na chudokrvnosť.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Recepty bohaté na železo, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.