Recepty

Aký je rozdiel medzi silovou múkou a normálnou múkou

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: hello.com

Mnohým sa stalo, že vidíme recept, ktorý sa má použiť pevnostná múka a pýtame sa, aká je to múka? Môžete použiť ten normálny? Aké sú rozdiely medzi silovou múkou a obyčajnou? Aby sme na tieto otázky odpovedali a odstránili všetky pochybnosti, chceme vám v tomto článku povedať aký je rozdiel medzi silovou múkou a normálnou múkoua nakoniec si môžete pripraviť recepty s úplnými vedomosťami a istotou, že používate správnu múku.

Môže vás zaujímať aj to, ako triediť múku. Postupujte nasledovne: 1

Prvá vec, ktorú by ste mali vedieť, je to, že normálna múka sa nazýva „sypká múka'. Ak ste teda niekedy našli tento druh múky v recepte, už viete, že ide o bežnú múku.

Obrázok: cakesparati.blogspot.com2

Prečo je jeden silný a druhý slabý? Veľmi jednoduchá normálna múka sa nazýva „lenivá“, pretože obsahuje menšie množstvo lepku, zatiaľ čo výraz „silná“ má oveľa viac lepku. To je medzi nimi hlavný rozdiel. Takže, ak ste alergický alebo neznášanlivý na lepok, nemôžete použiť ani jeden, pretože bez ohľadu na množstvo sa v ňom nachádza lepok.

3

Čo to znamená niesť viac alebo menej lepku? pevnostná múkatým, že budete mať viac lepku, vám umožní bez problémov splynovať cesto a výrazne zväčšiť veľkosť jedla, ktoré sa varí. Zvyčajne sa preto používa najmä na pečenie, na výrobu chleba, domácich šišiek, piškótových koláčov, briošky atď. S týmto typom múky droždie vykonáva svoju funkciu rýchlo, pretože má veľa lepku absorbovať.

Obrázok: pepekitchen.com4

sypká múkaalebo normálne si však vyžaduje odpočinok, keď ho vložíme do cesta, na ktorom pracujeme. Preto väčšina receptov, ktoré používajú bežnú múku vrátane pečiva, odporúča nechať cesto odpočívať 2 až 3 hodiny. Zvyšok je, že droždie má čas absorbovať malé množstvo lepku a splynovať cesto, čím sa zvyšuje jeho veľkosť. Týmto spôsobom vidíme, ako môžeme použiť obe múky na takmer akýkoľvek druh receptu. Rozdiel je v tom, že sila nemusí odpočívať, zatiaľ čo normálna.

5

Takže, pevnostná múka Je ideálny pre recepty na pečivo a pečivo, pretože cesto rýchlo a bez čakania dorastie. Okrem toho tým, že prenáša väčšie množstvo lepku a je vyrobený zo suchej pšenice, absorbuje tekutiny oveľa lepšie av prípade potreby uľahčuje napínanie cesta. Ak však pripravujete omáčku a chcete, aby jej bola trochu viac konzistencia, chcete ochutnať mäso alebo ryby, alebo pripravujete cesto, ktoré nechcete nechať rásť ani kvasiť, sypká múka Je to perfektné.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Aký je rozdiel medzi silovou múkou a normálnou múkouOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send