Recepty

Ako smažiť papriky Padrón

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: Restaurantsacasa.wix.com

Papriky Padrón Sú obľúbené pri výbere tapas a toto typicky španielske jedlo je vynikajúce pre každú príležitosť, je perfektným predjedlom a veľmi ľahko sa pripravuje. Nepotrebujete viac ako papriku, tukovú soľ a olivový olej, aby ste mali za pár minút bohatý tapa, a preto vysvetľujeme en.com. ako smažiť papriky Padrón S vynikajúcim výsledkom.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako smažiť papriku Kroky, ktoré treba sledovať: 1

Na rozdiel od receptu na vyprážanie tradičnej papriky sa paprika Padrón konzumuje celá, takže na odstránenie semien by ste ju nemali otvárať. Niektorí ľudia radšej odstránia kmeň, iní si ich užívajú, keď prídu, bude to v každom prípade podľa vkusu každého.

2

Začnite umývaním Papriky Padrón vodou, aby sa odstránili prípadné nečistoty. Potom bude veľmi dôležité dobre ich vysušiť, inak pri vyprážaní olej príliš vyskočí a môže spôsobiť nehodu.

3

Umiestnite na miernu teplotu pod panvicu s množstvom olivového oleja. Je dôležité, aby ste nenechali prehriať olej pred hádzaním papriky, pretože ak je pri veľmi vysokej teplote, mohli by papriku spáliť, čím by zabránili vareniu vo vnútri.

4

Pridajte papriku na panvicu a nechajte ju opražiť. Otočte ich a varte na oboch stranách, vždy sledujte, či oheň nie je príliš vysoký. Niektorí to uprednostňujú Papriky Padrón Sú dobre uvarené a mäkké, zatiaľ čo iní ich majú trochu ťažšie, môžete ich uvariť podľa svojho želania.

5

Po vyprážaní ich podľa potreby odstráňte z horúčavy, prebytočný olej odstráňte pomocou savého papiera a potom vylejte tuk. Pripravené! Za pár minút si môžete pochutnať na vynikajúcich tradičných paprikách Padrón.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako smažiť papriky PadrónOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send