Recepty

Ako zmraziť karfiol

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: acomerbien.info

karfiol Jedná sa o veľmi výživnú zeleninu, ktorá poskytuje dôležité príspevky pre naše zdravie, je hlavnou postavou chutných jedál, ktoré slúžia na sprevádzanie mäsa a zeleniny. Aj keď ideálne je konzumovať čerstvé, zmrazenie je tiež vynikajúcou alternatívou na predchádzanie škodám alebo na ich dlhodobé uchovávanie. Vieš ako zmraziť karfiol správne?, en.com podrobne vysvetľujeme najlepší spôsob, ako to urobiť.

Môže vás zaujímať aj to, ako uvariť karfiol. Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

Prvý krok k mraziaci karfiol znamená umývať túto zeleninu veľmi dobre, aby sa odstránil všetok možný hmyz, ktorý obvykle zostáva medzi jej listami. Aby ste to dosiahli, môžete pripraviť nádobu so studenou vodou a trochou soli alebo octu, karfiol namočte a nechajte stáť najmenej 5 minút.

2

Potom vyberte a umyte karfiol S dostatkom čerstvej vody. Odstráňte všetky listy, ktoré nebudete konzumovať, a potom odrežte oddeľte jeho kvety tak, ako sa vám páči. Pamätajte, že by nemali byť príliš veľké na to, aby sa dali ľahko konzumovať.

3

Keďže ide o to, aby sa čo najviac zachovali jeho vlastnosti, najlepší spôsob mraziaci karfiol Varí to už skôr. Preto prevarte vodu, pridajte soľ podľa chuti a nechajte karfiolu povariť najmenej 3 minúty vo vode, potom opatrne namáhajte, aby sa kvety nepoškodili.

4

Po prepláchnutí vody je vhodné vychladnúť karfiol, najrýchlejším spôsobom je jeho umiestnenie pod studenú vodu z vodovodu. Pred mrazom veľmi dobre odstráňte prebytočnú vlhkosť. Na to môžete použiť čistú handričku alebo papierovú utierku.

5

Môžete mraziaci karfiol pomocou špeciálnych vreciek na mrazničku alebo umiestnením zeleniny do uzavretej nádoby. Potom vložte do mrazničky. Môže sa variť bez toho, aby sa predtým rozmrazovalo.

Pamätajte, že tento proces môže zmeniť textúru zeleniny a že vždy, keď sa konzumuje čerstvá, budete vedieť lepšie.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako zmraziť karfiolOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Ako uskladniť kôpor (Smieť 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send