Recepty

Ako analyzovať raňajkové cereálie

Označenie výživovej hodnoty V balení obľúbených obilnín je rozpis množstva výživných látok na porciu obilnín a je to sprievodca, ktorý pomáha určiť váš denný príjem vitamínov, uhľohydrátov, cukru a celkového tuku. Všeobecne platí, že sladké cereálie na raňajky majú tendenciu mať menej živín ako obohatené obilniny a často obsahujú vyššie percento nezdravých zložiek, ako je napríklad kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy. Podľa American Dietetic Association sú raňajkové cereálie s vysokým obsahom vlákniny ideálne na získanie odporúčanej dennej dávky 38 gramov vlákniny pre mužov alebo 25 gramov pre ženy.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť quinoa na raňajky Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

Skontrolujte celkové množstvo kalórií pre každú z nich podávanie obilnín, Priemerná veľkosť vašej cereálnej misy je často väčšia ako porcia raňajkových cereálií. Zmerajte každú porciu pomocou odmerky, aby ste presne určili, koľko cereálie jete na raňajky. Jedna porcia sa zvyčajne rovná 1 šálke obilnín.

2

Obmedzte množstvo sodíka, nasýtených tukov a celkového tuku v cereáliách na raňajky. Nasýtené tuky prispievajú k ochoreniu srdca, keď sa konzumujú vo veľkých množstvách, pretože sa zvyšuje ich hustota lipoproteínov. Lipoproteíny s nízkou hustotou zvyšujú hladinu cholesterolu v krvi a znižujú schopnosť srdca prijímať kyslík.

3

Vyberte si obilniny, ktoré obsahujú päť alebo viac gramov vlákniny. Podľa Mayo Clinic diétna vláknina udržuje normálne pohyby čriev a znižuje hladinu cholesterolu.

4

Vyberte si obilniny s vysokým obsahom vitamínov A a C, vápnik a železo. Vyhľadajte obilniny, ktoré poskytujú 20% alebo viac odporúčaného denného množstva vitamínu A, vápnika.

5

Vyvarujte sa obilnín s vysokým obsahom cukru. Jedzte obilniny, ktoré obsahujú menej ako 12 gramov cukru na jednu porciu.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako analyzovať raňajkové cereálie, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.