Recepty

Ako identifikovať morské plody v havarijnom stave

Pin
Send
Share
Send
Send


mäkkýše Je to pochúťka a tiež jedno z najvyhľadávanejších potravín na našom nákupnom zozname. Jedinou nevýhodou je vysoká cena, ktorá nie je k dispozícii žiadnej domácej ekonomike. Z tohto dôvodu prideľujeme morské plody na určité ročné obdobia a špeciálne oslavy. Ak teda nie ste zvyknutí nakupovať morské plody, ako zistíte, či sú ryby v dobrom stave a či sú pripravené na konzumáciu? Nebojte sa, pretože v vysvetlíme ako identifikovať morské plody v havarijnom stave.

Môže vás zaujímať aj to, ako si vybrať ryby a mäkkýše. Postupujte podľa týchto krokov: 1

Ryby sú potraviny, ktoré by sa mali konzumovať čerstvé, a preto sa neodporúča mať príliš dlho v chladničke. Ak je to váš prípad a teraz máte pochybnosti identifikovať morské plody v havarijnom stave, veľmi dôležité vodítko je vôňa, Keď ryba vonia zle, premýšľajte o tom skôr, ako ju budete jesť, a pokračujte v kontrole morských plodov o niečo viac.

2

Okrem zápachu je ďalším spôsobom, ako identifikovať morské plody v zlom stave, vzhľad. Morské plody by mali byť vlhké, mäkké a na dotyk tiež mierne pevné.

3

Ďalším dôležitým detailom, ktorý treba vziať do úvahy, je druh príslušných rýb. Napríklad mäkkýše sa predávajú nažive. Letáky by preto mali byť veľmi dobre uzavreté, ak sú mierne otvorené, ich dotýkanie by sa malo okamžite zatvoriť. To znamená, že morské plody sú čerstvé a v dobrom stave. Okrem toho by mäkkýše mali byť klzké, mali by mať farbu medzi perlou a mäkkou ružou vo vnútri a pevnú konzistenciu. Ak tieto požiadavky nespĺňate, nespotrebujte ich!

4

Kôrovce, ako sú krab a homár, sa predávajú aj naživo. Takže váš vzhľad by mal byť neporušený a vaša vôňa bude musieť byť príjemná. A ako identifikovať morské plody v havarijnom stave, ako sú krevety a krevety? Ak nemajú priesvitný a mierne nazelenalý vzhľad, ale tiež sa necítia dobre, lepšie ich vyhodiť.

5

A čo sa stane, keď si kúpime mrazené ryby? Tak ako čerstvé ryby, aj mrazené ryby musia byť celé, musia mať čerstvý vzhľad a nesmú v nádobe obsahovať mráz. V každom prípade je najlepšou a najzdravšou možnosťou kúpiť čerstvé ryby, ktoré musíme variť a konzumovať čo najskôr.

6

Ak chcete urobiť dobrý výber, odporúčame vám prečítať si článok Ako si vybrať morské plody.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako identifikovať morské plody v havarijnom staveOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send