Recepty

Ako odstrániť korenené jedlo

Pin
Send
Share
Send
Send


Pikantné je jedným z najosobnejších dojmov, pokiaľ ide o jedlo. Pre mnohých táto korenistá chuť v prípravku nemôže chýbať, pre iných je dokonca aj korenie skutočne neznesiteľné a recepty niekedy prichádzajú s náznakmi trochu za hranicou účtu.

Všetkým sa stalo, že sme zo soli, cukru alebo v tomto prípade korenené a jedlo je úplne zničené. Verte tomu alebo nie, nadmerné korenenie sa môže znížiť v našich prípravách av tomto článku vám prinášame najlepšie triky, ktoré sa môžete naučiť Ako odstrániť korenené jedlo.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Čo robiť, ak jedlo horí

Pridajte škrobovú zeleninu a cukry

Existuje veľké množstvo zeleniny a predovšetkým zeleniny, ktoré obsahujú veľa škrobu a cukrov; v prípade potravín s nadmerným korenením sú vynikajúcou možnosťou na zníženie ich silného účinku, pretože absorbovať korenené a vďaka obsahu cukru je korenie vyvážené a zanecháva tolerantnejšiu chuť.

Vynikajúcou zeleninou na zníženie korenenia sú zemiaky, mrkva alebo, ak to nie je možné, sladké zemiaky alebo, ako je známe, sladké zemiaky, ktoré sú v zozname najsladšie. Najlepšou alternatívou na použitie týchto prísad je ich pridanie do duseného mäsa, omáčky alebo panvice, ktoré zostalo prebytočné korenené, do stredných kociek a nechajte ich uvariť v omáčke 10-15 minút.

Na odstránenie nadmerného korenia použite mliečne výrobky

Pitie mlieka, keď konzumujete niečo veľmi korenené, pomáha znižovať pálenie spôsobené korenením a vyfúknuť jazyk a pery. V kuchyni je pridanie mliečneho výrobku jedným z najlepších trikov na odstránenie koreneného jedla.

Ak to príprava umožňuje a je v súlade s tým, čo sa robí, pridanie mliečneho výrobku je veľmi dobrá voľba ovládať korenené viac, ako sme pripravovali. Môže to byť akýkoľvek mliečny derivát, ako napríklad grécky jogurt, maslo, smotana, mliečna smotana alebo samotné mlieko.

V niektorých prípadoch a ak sa vám to páči, môžete samozrejme experimentovať s použitím iného typu mlieka, ako je kokosové mlieko alebo mandľové mlieko, aby sa vášmu pokrmu dodal osobitný nádych.

Pridajte cukor alebo kyseliny

Hoci sa zdá byť trochu divný, najmä s kyselinami, je to vysoko odporúčaná alternatíva pôsobiť proti koreneniu v recepte Kyselina ako cukor pomáha redukovať a vyvážiť korenené vnútri zmesi, pričom zanecháva mierne jemnejšiu chuť, nie však sladkú.

Existuje veľa sladkých prísad, ako je kečup, med alebo sirup podľa vášho výberu. Na kyslej strane môžeme pridať jednu alebo dve čajové lyžičky octu, najlepšie jablko, pár kvapiek citrónovej šťavy alebo je tiež veľmi dobrou možnosťou pridať do receptu niekoľko kúskov paradajok.

Tento trik je vynikajúci na použitie v šalátoch a vyváži chuť pomocou vinaigrette, takže majte na pamäti.

K prípravku pridajte sušené ovocie

Tuk z orechov je vo všeobecnosti vynikajúci, pôsobí proti nadmerne silnej chuti korenín, vyrovnáva ju a kompenzuje svojmu horkému dotyku. Ak váš prípravok umožňuje pridávanie tohto typu prísad, urobte to.

Túto funkciu plní akýkoľvek druh výrobku získaný z orechov: arašidové maslo, rozdrvené mandle alebo orechy alebo pistácie, arašidy alebo celé alebo filé z lieskových orechov.

Vymeňte alebo pridajte viac vývaru

Ak je váš prípravok vyrobený z vývaru, či už ide o hovädzie mäso, kuracie mäso, ryby alebo morské plody, je to veľmi dobrá voľba pre odstráňte prebytočné korenené jedlo do tohto prípravku pridajte 1 alebo 2 ďalšie šálky. Majte na pamäti, že čím viac vývaru pridáte, tým jemnejšia bude korenená a zanechá omnoho jemnejšiu chuť.

Čo sa dá urobiť, ak recept už obsahuje príliš veľa tekutiny? V tomto prípade by bolo účinným riešením odstránenie pár šálok vývaru alebo kvapaliny, ktoré už boli ochutené v uvedenom prípravku, a nahradiť ho základným vývarom. Nezabudnite, že okrem kontroly korenia môže ovplyvniť aj chuť soli a korenia, takže pred pokračovaním v recepte vyskúšajte jedlo.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako odstrániť korenené jedloOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send