Recepty

Ako zmraziť brokolicu

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: www.agenciadenoticias.unal.edu.co

brokolica Je to chutná a vysoko výživná zelenina, ktorá je plná výhod pre naše zdravie. Zahrnutie do našej stravy je vynikajúci spôsob, ako konzumovať vlákninu a antioxidanty, potrebné na udržanie nášho tela v dobrom stave. A samozrejme ideálny spôsob, ako ho jesť, je čerstvý, ale mnohokrát sa nachádzame v potrebe zmraziť porciu, aby ste ju mohli použiť v inom čase. V týchto prípadoch je dôležité urobiť to správne, aby sa zachovali všetky jeho vitamíny a čerstvosť. En.com vysvetlíme ako zmraziť brokolicu ľahko.

Môže vás zaujímať aj to, ako zistiť, či je brokolica zlá. Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

Prvá vec, ktorú by sme mali urobiť skôr mrazená brokolica je správne ho chrániť kvôli zachovaniu. Najlepšie je odstrániť všetky vonkajšie listy, ktoré sa zvyčajne nekonzumujú, a vložte brokolicu do misky so studenou vodou a veľkým množstvom soli na niekoľko minút.

Tento proces čistenia odstráni pôdu a všetok hmyz nachádzajúci sa v zelenine.

2

Potom musíte oddeliť kvety brokolice v požadovanej veľkosti. Ak je to potrebné, na tento proces použite nôž.

3

pred mrazená brokolica Je dôležité ju ľahko uvariť, preto si ju môžete uvariť alebo napariť.

Po dosiahnutí bodu varu prevarte vodu, pridajte brokolicu a nechajte ju variť iba 3 minúty. Je veľmi dôležité rešpektovať tento čas, aby sa čo najviac zachovali všetky vitamíny tejto zeleniny. Odstráňte z tepla a ochladte ho veľkým množstvom vody. Ak ho chcete napariť, čas varenia by mal byť 5 minút.

4

Akonáhle budete brokolica ochladilo sa, môžete ho zmraziť. Na tento účel môžete použiť nádobu s pevným vekom alebo mraziacu tašku, ktorá vám pomôže zachovať správny stav jedla.

Ak chcete konzumovať mrazená brokolica nebude potrebné ho rozmrazovať vopred, môžete ho priamo variť.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako zmraziť brokolicuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Jedlo - mrazená zelenina. (Smieť 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send