Recepty

Ako variť zdravo

Pin
Send
Share
Send
Send


Jedenie zdravým a vyváženým spôsobom je jedným z najlepších spôsobov staraj sa o svoje zdravie, Mnoho ľudí však spája koncept zdravého varenia s nudným alebo chutným jedlom, keď v skutočnosti ide predovšetkým o venovanie pozornosti spôsobu, akým pripravujeme jedlo aby si zachovala svoju chuť bez toho, aby získala príliš veľa kalórií. Ak ste pripravení pripojiť sa k zdravšiemu životu, dáme vám niekoľko trikov, aby ste ich objavili ako variť zdravo Bez obetovania chuti jedla.

Môže vás zaujímať aj to, ako uvariť v umývačke riadu

Prvým krokom v zdravom varení a konzumácii vyváženejšej stravy je naplánujte si jedloTýmto spôsobom sa vyhýbame neustálemu padaniu do pasce rýchlych alebo hotových jedál, ktoré bežne prichádzajú o veľa kalórií a menej živín, ako by mali.

Vytvorenie denného alebo týždenného menu vopred vám umožní pripraviť si jedlo oveľa zdravšie, pretože vopred budete vedieť, čo by ste mali kúpiť a koľko času budete potrebovať na prípravu toho, čo chcete.

2

Ak chcete variť zdravo, musíte to vedieť ako si vybrať jedlo, pretože kvalitná „surovina“ vyústi do oveľa zdravšieho jedla. Z tohto dôvodu odporúčame zohľadniť tieto tipy:

 • Vždy, vždy, vždy! preferovať čerstvé jedlo pred konzervovaním, mrazením alebo konzervovaním. Patria sem zelenina, ovocie, ryby a mäso. Tieto druhy prípravkov obetujú výživné látky z potravín a pridávajú ďalšie látky ako konzervačné látky, ktorým sa najlepšie nezabráni.
 • Pri kúpe mäsa sa vždy rozhodnite pre chudé mäso s nízkym obsahom tuku, pretože je oveľa zdravšie. Zvyčajne to stojí trochu viac, ale investícia stojí za to.
 • Vyberte si jedlá sezóny, zaručíte tak jeho čerstvosť a nízku cenu.
 • Pozor na obsah tuku a cukru v balených potravinách, ktoré jete, vždy vyberte ľahšiu a menej sladkú verziu a získate omnoho zdravšie jedlá.
 • Vyhnite sa dehydratovaným potravinám, pretože zvyčajne obsahujú značné množstvo soli a chemických prísad.
 • Pri nákupe vezmite do úvahy tieto odporúčania: čerstvý špargľa nie je to isté ako mrazené, nie je to isté, ak si zakúpite balenie grilovanej zeleniny, ktoré ste už vyrobili, aby ste sa sami stali doma. Iste, tieto výrobky sú praktické, ale ak je ich cieľom variť zdravo, nič lepšie ako sviežosť a domáce.
3

Keď zdravé varenie, metóda príprava jedla Je nevyhnutné, aby sme sa stali druhým krokom, ktorý musíme nasledovať, ak chceme zlepšiť našu stravu, a preto vás vyzývame, aby ste vyskúšali:

 • Grilované mäso a ryby sú vynikajúcou a zdravou voľbou. Sú šťavnaté a umožňujú veľmi rýchle pridanie korenín.
 • Pečené jedlá sú ďalšou chutnou a zdravou alternatívou s dôležitou výhodou: umožňujú nám šetriť čas, pretože ich jednoducho vkladáme do rúry a sledujeme čas varenia, ale zároveň dokážeme vykonávať aj iné úlohy.
 • Pokiaľ ide o zeleninu, nie je nič lepšie, ako ich opečiť čajovou lyžičkou olivového oleja na panvici alebo nepriľnavým wok. Vynikajúci a veľmi zdravý spôsob, ako ich pripraviť.
 • Dusené alebo varené ryby a zelenina sú tiež dobrými alternatívami, ktoré nám umožňujú zdravé varenie bez toho, aby sme trávili príliš veľa času.
4

Zdravé stravovanie zahŕňa aj know-how okoreniť naše jedlo bez prekročenia A pri varení je možné nahradiť soľ, aby sa jedla zdravšia strava, a tak sa odstránili niektoré návyky, ktoré môžu byť škodlivé, preto vám odporúčame:

 • Používajte soľ s mierou a namiesto toho pridajte aromatické bylinky, ktoré vašim pokrmom dodávajú neuveriteľnú chuť bez ovplyvnenia srdca.
 • Vždy používajte olivový olej pred akýmkoľvek iným olejom.
 • Na varenie nepoužívajte krémy ani ťažké dresingy. Namiesto toho uprednostňuje ľahké omáčky.
 • Olej používajte múdro a bez preháňania.
5

Nakoniec by sme sa mali vyvarovať niekoľkých vecí, ak je naším cieľom zdravé varenie:

 • Jedzte väčšinou konzervované, dehydrované, mrazené alebo balené potraviny. Dáva prednosť čerstvým.
 • Obmedzte prípravu vyprážaných potravín.
 • Venujte pozornosť používaniu veľmi kalorických obväzov, krémov, množstva soli alebo cukru.

Nakoniec vás pozývame, aby ste videli a vzali do úvahy potravinovú pyramídu, ktorá ukazuje, v akom množstve je vhodné konzumovať jedlo v našej každodennej strave, takže môžete uvariť zdravšie a prospešnejšie porcie.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako variť zdravoOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Vaříme levně, zdravě, rychle: Tipy na rychlé vaření pro celou rodinu (Jún 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send