Recepty

Ako pripraviť dusenú ryžu

Pin
Send
Share
Send
Send


pripraviť dusená ryža Je to veľmi jednoduché a umožní vám uvariť nekonečné množstvo chutných receptov. Okrem toho je to veľmi zdravý spôsob jesť ryžu, pretože je pripravený iba s vodou a doma už nemusíte mať ani parník. Ak sa chcete naučiť kroky pripravte dusenú ryžu, nevynechajte tento článok.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • ryža
  • voda
Budete potrebovať:
  • panvica
  • cedidlo
  • predné
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť dusené zemiaky Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvý krok k pripraviť dusenú ryžu Zmeria množstvo ryže, ktorú sa chystáme pripraviť. Zvyčajne sa šálka ryže považuje za referenčné opatrenie pre dve osoby, hoci niektoré môžu vyžadovať iné množstvá. Pri varení tohto jedla by sa malo poznamenať, že pomer vody a ryže sú dva šálky vody na každú šálku ryže.

2

Potom musíte zapáliť hrniec alebo panvicu hrniec s vodou so sitkom hore; Je nevyhnutné, aby bola panvica dostatočne veľká, aby sa voda pri varení nedotýkala sitka alebo striekajúcej vody. Sito by sa tiež malo dokonale hodiť na kvetináč a malo by byť dostatočne tenké, aby sa zrná ryže neťažili.

Obrázok: kassidykey9.wordpress.com3

Kým sa voda zohrieva, mali by ste ryžu umyte studenou vodou na odstránenie škrobu a zabránenie jeho spekania pri varení. Môžete použiť sitko alebo iný odtok a umiestniť ho priamo pod kohútik.

Obrázok: cocinalaxant.blogspot.com4

V okamihu, keď sa voda rozbije, budete musieť dať panvicu s ryžou na panvicu a položte kryt ktorá sa zmestí na ryžu, aby sa zabránilo úniku pary, ale bez jej rozdrvenia. Musíme nechať ryžu paru asi 20 minút a potom vypnúť teplo.

Obrázok: Vegánsky rozmer5

Po uplynutí tohto času dusená ryža bude pripravená a jeho vzhľad bude lepivý. Ak ju v tom čase nebudete používať, zakryte ju čistou bavlnenou handričkou, aby bola úplne zachovaná

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť dusenú ryžuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send