Recepty

Ako vyrobiť plnené ensaimadas

Máte radi sladkosti? Potom sa určite budete chcieť naučiť pripravte plnené ensaimadas, Tento typický recept z Baleárskych ostrovov je možné naplniť rôznymi ingredienciami, ako sú anjelské vlasy, puding, čokoláda alebo čokoľvek, čo chcete!

Je to recept, ktorý sa môžete naučiť doma, s ktorým určite určite uspejete so svojou rodinou. Pomôžeme vám to vedieť ako urobiť plnené ensaimadas a vychutnajte si toto sladké Baleárske jedlo na raňajky aj na desiatu.

Ingrediencie s nízkou náročnosťou:
  • 500 gramov múky
  • 4 gramy soli
  • 90 gramov cukru
  • 2 vajcia
  • 25 gramov čerstvých kvasníc
  • 230 ml studenej vody
  • masť
  • Múčkový cukor (posypeme)
  • Výplň, ktorú chcete: anjelské vlasy, krém, čokoláda atď.
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť ensaimadas Kroky, ktoré musíte urobiť, aby ste urobili tento recept: 1

Prvý krok k poznaniu ako urobiť plnené ensaimadas Miesi všetky prísady okrem sádla a náplne. Keď je cesto tenké a hladké, mali by ste ho nechať ležať na povrchu, ktorý musí byť impregnovaný olivovým olejom; prikryte ho filmom a nechajte ho stáť asi 20 minút

2

Po uplynutí tejto doby musíte odrezaný plnené cesto z entaimady po častiach po 250 gramov a dávať im guľovitý tvar; Keď ich máte pripravené, mali by ste ich prikryť filmom a uložiť na 30 minút do chladničky.

3

Kým sa cesto ochladzuje v chladničke, mali by ste pracovať rukami masť kým nezískate krémovú a jemnú textúru; To je nevyhnutné, aby sme získali textúru našej plnená ensaimada Čokoľvek hľadáme.

4

Potom musíme z chladničky odstrániť gule z cesta a pre každú 250 gramovú dávku musíme pridať 50 gramov sadla, ktoré sme zmäkli. Budeme musieť pretiahnite cesto zo stredu na boky, aby sa lopta rozdrvila a list sa stane tenkou vrstvou. Aby sme to dosiahli, musíme vytvoriť obdĺžnikový tvar pripravte plnené ensaimadas.

5

Hneď ako máme cesto natiahnuté a obdĺžnikové, musíme pridať výplň že chceme na vrchnú časť listu; Suma, ktorú vložíme, musí zodpovedať nášmu osobnému vkusu.

6

Ďalej musíme zrolovať sa hmotnosť plnené ensaimadas pokiaľ je to možné, musíme to robiť opatrne, aby sa nerozbilo a zabezpečilo, aby zostala konzistentná a tvrdená pasta. Keď ich máme pripravené, musíme nechať cesto kvasiť 12 hodín na chladnom a suchom mieste; Akonáhle zistíme, že pôvodný objem ensaimada sa zdvojnásobil, cestoviny budú pripravené na varenie.

7

Nakoniec musíte rúru predhriať na 200 ° C a hneď, ako bude horúca, musíme dajte plnené ensaimadas asi 10 alebo 15 minút; Je dôležité, aby sme kontrolovali ich vzhľad a keď sú zlatohnedé, musíme ich vybrať z rúry, aby sa príliš neuvařili.

Posledný dotyk sa dosiahne naliatím trocha ľadového cukru na cesto a vaše zoznamy budú pripravené plnené ensaimadas S čím chcete. Využite výhody!

8

Ak dávate prednosť tradičnému receptu bez náplne, ukážeme vám, ako si pripraviť normálne ensaimadas; Dáme vám tiež najzdravšiu alternatívu tohto receptu, ktorá vám povie, ako pripraviť plátky bez masla.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť plnené ensaimadas, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.