Recepty

Ako vyrobiť čokoládové markízy

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: productosyenny.com

čokoládová markíza Je to vynikajúci dezert, ale nie je to len recept, ktorý poteší všetkých milovníkov sladkosti, ale je tiež veľmi jednoduchý na prípravu. Na jeho výrobu nepotrebujeme ani rúru. Ste pripravení vychutnať si lahodný a jednoduchý dezert? En.com vysvetlíme ako vyrobiť čokoládové markízy krok za krokom

45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 300 gramov tmavej čokolády
  • Sušienky Maria (1 alebo 2 balenia v závislosti od formy)
  • 1 liter mlieka
  • 4 žĺtky
  • Pol šálky cukru
  • 2 lyžičky masla
  • 2 čajové lyžičky kukuričného škrobu
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť Marquise de Oreo Kroky, ktoré musíte urobiť, aby ste urobili tento recept: 1

čokoládová markíza Je to jednoduché, oveľa viac, ak to dokážu medzi dvoma ľuďmi. Ak chcete začať, porazte 4 vaječné žĺtky pomocou tyčinky, až kým nebudú dobre homogénne. Reserve.

2

Roztopte 300 gramov čokolády spolu s dvoma čajovými lyžičkami masla, môžete to urobiť dvoma spôsobmi: s vodným kúpeľom alebo v mikrovlnnej rúre. V našom článku, ako topiť čokoládu, vysvetlíme kľúče, ktoré je potrebné vziať do úvahy na dosiahnutie úspechu. Po rozpustení rezervy.

3

Pridajte do hrnca liter mlieka a pol šálky cukru a privádzajte ho na stredne nízku teplotu, za stáleho miešania. Keď je zmes teplá, pridajte vylúpané žĺtky a roztopenú čokoládu a pokračujte v miešaní.

4

V malom mlieku premiešajte dve čajové lyžičky kukuričného škrobu, až kým sa nerozpustia a nebudú hrudky, potom sa pridá k predchádzajúcej zmesi a často sa mieša. Keď zhustne, musíte ho odstrániť z ohňa. tvoj čokoládová markíza Je takmer pripravený.

5

Vyberte kontajner, v ktorom budete vyrábať čokoládová markíza, Zvyčajne sa podáva v sklenenej nádobe. Namočte niektoré sušienky Maria do studeného mlieka a pripravte si dezertné vrstvy. Prvou vrstvou by mala byť čokoládová zmes.

6

Potom pridajte vrstvu sušienok Maria pokrývajúcich čokoládovú vrstvu. Opakujte postup, kým sa nádoba nenaplní, ale nezabudnite, že vrchná vrstva by mala byť vždy čokoláda. Môžete si vybrať, či ozdobíte poslednú vrstvu ingredienciami, ako je napríklad čokoládový dážď, filé z mandlí alebo čokolády, alebo si ju necháte jednoduchú.

7

Keď je pripravený, vložte ho na pár hodín do chladničky. V čase podania jednoducho nakrájajte porcie v rovnakom obale bez toho, aby ste ju museli rozložiť. Ready!, Užite si lahodný čokoládová markíza Veľmi jednoduché spracovanie.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť čokoládové markízy, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send