Recepty

Ako rozpoznať ihlové vína

Pin
Send
Share
Send
Send


Svieži, mäkký, ľahký a osviežujúci: tak to je ihlové vína, Buď a Lambrusco, zelené víno alebo kúzlo, všetky si zachovávajú podobné vlastnosti. A na rozdiel od šampanského alebo cavy sa bublina takmer neobjavuje pri 2. kvasení, ale umelým procesom nazývaným splynovanie. Chcete sa naučiť, ako rozoznať ihličkové víno? Dávame vám tie najlepšie vodítka:

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť párovanie vína Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

Ihlové vína sa vyznačujú tým, že Obsah oxidu uhličitého má tlak menší ako 3 atmosféry, Preto ich nie je potrebné uchovávať vo fľašiach tak hrubých ako cava. Zvyčajne sa uchovávajú v mierne pretiahnutých fľašiach, podobných, ale nie rovnakých ako cava.

2

Ihlové vína sú Mladé vína, ktoré sa musia konzumovať v tom istom roku, oceniť jej sviežosť a pôvab svojich bublín. Na druhej strane kaviarne a šumivé vína nie sú fľašované v rovnakom roku výroby a ich ročník, s výnimkou veľkých kaviárov, sa zvyčajne neuvádza. Ak je víno z posledného ročníka, ide o ihličkové víno.

3

Najlepšie je rozlíšiť ich od bielej, ružovej a červenej fľašu mierne pretrepte, Na rozdiel od tichých vín, v ktorých sa nevytvárajú bublinky, sa musia rozlišovať plynové bubliny - ihla - nanajvýš ľahká pena na vrchu.

4

Pokiaľ ide o chuť, väčšina ihlové vína sú dosť sódy a zásadne sladké a chutia ako mladé víno - zmes červeného alebo bieleho ovocia. Namiesto toho sú dutiny zvyčajne suchšie a majú vôňu droždia, jogurtu alebo pečiva.

5

Pokiaľ ide o konzumáciu ihličkového vína, čím chladnejšie, tým príjemnejšie na rozdiel od šumivých je vhodné konzumovať ich chladom, ale nie príliš, aby nestratili svoje arómy.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako rozpoznať ihlové vínaOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Zatiaľ čo šumivé víno sa najlepšie vychutná v flautovej pohári, ihličkové víno by sa malo vypiť do tradičnej poháre, aby sa stratilo určité množstvo plynu.
  • Pozrite sa na ročník vína z ihly: ak nie je z posledného ročníka, nekupujte ho

Pin
Send
Share
Send
Send