Recepty

Ako pripraviť baklažán

Pin
Send
Share
Send
Send


Recept baklažán parmezán Je to klasická talianska kuchyňa a veľmi chutný spôsob varenia tejto výživnej zeleniny. Na to budete potrebovať základné prísady talianskej kuchyne, ako sú paradajky, parmezán a mozzarella. Ak chcete každého prekvapiť, keď máte doma hostí alebo si jednoducho pripravíte iný pokrm, nenechajte si ujsť krok za krokom tohto článku a naučte sa pripraviť baklažán parmezán sami.

4 osoby 2 hodiny Nízka náročnosť Zloženie:
  • 4 baklažány
  • 60 g strúhaného parmezánu
  • 60 g syra mozzarella
  • 500 g olúpaných paradajok
  • bazalka
  • olivový olej
  • vypadni
  • čierne korenie
Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť grilované baklažány. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Prvý krok k začatiu prípravy receptu baklažán parmezán je umývať túto zeleninu tak, aby ich pokožka bola veľmi čistá. Potom odstráňte konce a nakrájajte ich na polovičné centimetrové listy o. Akonáhle sú baklažány dobre rezané, musíte vykonať nasledujúcu úlohu, aby ste odstránili prebytočnú vodu a horkosť. Stačí ich položiť na tanier alebo podnos, posypať trochou soli a nechať ich tak stáť najmenej 30 minút.

2

Kým čakáte, až budú baklažány pripravené, choďte pripraviť smažený poter s ktorými ich neskôr zakryjete. Položte kastról alebo hrniec na teplo, pridajte 3 polievkové lyžice olivového oleja, dobre olúpané paradajky, nakrájanú a naočkovanú a nakrájanú bazalku. Trochu premiešajte drevenou lyžicou a všetko nechajte variť asi 15 alebo 20 minút. Pridajte do omáčky množstvo soli a čierneho korenia, ktoré sa vám bude páčiť. Po uplynutí tejto doby spracovajte sofrito v mixéri, aby bol hladší a hladší.

3

Keď sú baklažány pripravené, znovu ich umyte a zakryte absorpčnými papierovými utierkami, aby ste odstránili prebytočnú vodu. Potom by ste mali na panvici s prúdom horúceho olivového oleja varte ich 2 minúty Na oboch stranách to bude viac ako dosť.

4

Teraz je čas jazdiť baklažán parmezán So všetkými ingredienciami. Najskôr predhrievajte rúru na 180 ° C. Položte prvú vrstvu paradajkovej omáčky, ktorú ste pripravili, na plech a na vrch položte vrstvu plátkov baklažánu. Potom pridajte nastrúhaný parmezánový syr a mozzarellu a opäť novú vrstvu paradajky. Nakoniec vložte ďalšiu vrstvu plátkov baklažánu a opakujte predchádzajúcu operáciu, kým sa nedokončia všetky ingrediencie. Majte na pamäti, že posledná vrstva by mala byť nastrúhaná strúhaným parmezánom a mozzarellou. Ak máte trochu bazalky, posypte ju navrch.

5

Vložte podnos do horúcej rúry a nechajte ho variť asi 30 minút, potom ho môžete vybrať, rozdeliť porcie a vychutnať si tento vynikajúci parmezán baklažánu. Dúfame, že sa vám páčia, chuťou!

6

Máme veľký výber receptov, ktorých hlavným protagonistom je baklažány, takže ak chcete objaviť nové spôsoby varenia tejto zeleniny, nevynechajte nasledujúce články:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť baklažánOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send