Recepty

Kedy je artičoky sezóna

Pin
Send
Share
Send
Send


artičok Je to veľmi obľúbená zelenina, ktorá je na rozdiel od toho, čo si mnohí myslia, mimoriadne univerzálna a ponúka vynikajúce možnosti v kuchyni. Je však veľmi dôležité, aby bolo jasné, že na to, aby sme si mohli vychutnať kvalitný produkt, je potrebné ho získať v správnom období, keď je jeho chuť, čerstvosť a cena ideálna. Preto si vysvetlíme stránku en.com kedy je artičoky sezóna a my vám dáme niekoľko nápadov na ich vynikajúcu prípravu.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Kedy je avokádo sezóna Kroky, ktoré treba sledovať: 1

artičoky Sú to zelenina plná prospešných vlastností pre naše zdravie a okrem toho, že sú veľmi bohaté, majú vysoký obsah vlákniny, ktoré pomáhajú regulovať črevný tranzit, obsahujú veľmi málo kalórií, takže sa v mnohých diétach používajú na chudnutie a okrem toho, že pomáhajú znižujú hladinu cholesterolu, kyseliny močovej a vysoký krvný tlak. Ak to všetko nestačí, artičok je diuretická potravina, ktorá pomáha v boji proti zadržiavaniu tekutín a eliminuje toxíny.

2

artičoky sezóna Rozdeľuje sa hlavne do dvoch ročných období v závislosti od územia, na ktorom sa pestujú. Táto zelenina je veľmi vlastná jeseň, preto ich od októbra do začiatku zimy, v decembri, nachádzame v obchodoch. V tejto fáze sú ideálne na konzumáciu, pretože majú dobrú veľkosť, s veľkým púčikom, dostatočným množstvom mäsa a chuťou, ktorá nie je horká.

3

Po skončení zimy môžeme túto zeleninu opäť vidieť a to je druhá artičoky sezóna to je na jar keď sa zberá v Stredozemnom mori. Môžeme ju teda nájsť v hojnosti od marca do júna.

Je dôležité si uvedomiť, že ani v lete, ani v zime nie je sezóna artičokov, takže tie, ktoré v tom čase zistíte, nebudú príliš mäsité, možno trpké a za vysokú cenu.

4

Poznať artičoky sezóna Je rovnako dôležité ako vedieť, ako ich správne vyberať a pripravovať, preto vás pozývame prečítať si článok Ako si vybrať artičoky, aby ste mali k dispozícii jasné kľúče, ktoré je potrebné zohľadniť.

Tiež, ak sa vám táto zelenina páči, pozývame vás na objavovanie:

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Kedy je artičoky sezónaOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send