Recepty

Ako vyrobiť domáci jahodový džem

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, takže si vždy vyberiem z rôznych možností džemov, pretože vyzerajú dobre s palacinkami, palačinkami, hriankami.

Aj keď môžete použiť džem v cookies alebo vyplniť koláč alebo koláč a vychutnať si skvelé občerstvenie. Môj obľúbený je domáci jahodový džem a dnes vás naučím, ako to urobiť rýchlo a ľahko.

4 osoby 45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 1 kg zrelých jahôd
  • ¾ Šálka ​​vody
  • 1 ½ šálky cukru
  • Citrónová šťava
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť domáce palacinky - ľahké a chutné kroky, ako postupovať pri príprave tohto receptu: 1

By mali byť odstránené jahodové listy a potom ich dobre umyte, nakrájame na malé kúsky a uložíme do misy.

Cukor sa pridáva a mieša tak, aby sa dostal na všetky kúsky jahôd. Po premiešaní nechajte pôsobiť asi 1 až 2 hodiny.

2

Počas odpočinku bude cukor pôsobiť na jahody extrakciou šťavy.

Berú potom jahody (Áno, pretože na mnohých miestach sú jahody známe ako jahody) so všetkým a jeho šťavou do hrnca, pridajte šálku vody a citrónovú šťavu. Varí sa na strednom ohni, kým nezačne vrieť, potom sa teplo redukuje na minimum a v tomto bode sa často odstraňuje, aby sa zabránilo prilepeniu zmesi k hrnci.

Čas varenia je približne 45 minút.

3

Po uplynutí tejto doby vypneme teplo a potom použijeme zemiakový lupienok, aby sme získali omnoho hodvábnejšiu marmeládu, ak dávate prednosť tomu, že tu nie je žiadny kúsok jahody, môžete na ňu klepnúť pomocou mixéra alebo procesora.

4

Ste pripravení domáci jahodový džem! Môžete ho uložiť do pohárov, ktoré boli predtým sterilizované, a veľmi dobre ich zakryť, aby sa predĺžila doba trvania v chladničke (aj keď to určite nebude trvať dlho, pretože je to neodolateľné pokušenie).

5

Nech domáci jahodový džem! V prípade akýchkoľvek otázok alebo pripomienok nás neváhajte kontaktovať.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť domáci jahodový džem, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.