Recepty

Ako pripraviť baklažány s medom

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: cocina-con-corazon.blogs.diezminutos.es

baklažány s medom Je to veľmi jednoduchý recept, ale zároveň veľmi chutný, ktorý prekvapí všetkých vašich hostí. Okrem toho baklažán Je to zelenina s mnohými zdravotnými výhodami, preto sa dôrazne odporúča začleniť ju do našej stravy. Ak si tiež chcete pochutnať na tomto chutnom jedle, nenechajte si ujsť článok v obálke Ako pripraviť baklažány s medom.

45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • baklažán
  • múka
  • voda
  • olej
  • Vypadni
Budete potrebovať:
  • Misa alebo misa
  • Panvica
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť zbitý baklažán Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

V čase pripraviť baklažány s medom, mali by ste ich najskôr umyť, aby bola pokožka veľmi čistá. Ďalej budete musieť rezať veľmi tenké plátky alebo, ak chcete, môžete ich vyrobiť tak, akoby to boli hranolky.

2

Potom ich položte na tanier alebo misu a pridajte soľ tak, aby baklažán odstráňte všetku vodu a horkosť, Mali by ste ich nechať stáť aspoň 30 minút, aby úplne vypustili vodu.

Obrázok: acomeryacallar.blogspot.com3

Medzitým si pripravte zmes múky a studenej vody, akoby to bola tempura. Niektorí dávajú prednosť ich pred pretlačením cez panvicu len v múke, ale odporúčame pridať vodu.

4

Do ohňa položte panvicu s množstvom panenského olivového oleja a keď je veľmi horúca, pridajte nakrájaný baklažán. Je dôležité počkať, kým sa olej nezohreje tak, aby sa baklažány s medom zostaň chrumkavý.

5

Otočte ich tak, aby plátky baklažánu vyprážajú sa z obidvoch strán a ak sú zlatohnedé, odstránia sa na dosku s absorpčným papierom, aby sa odstránil nadbytočný olej.

6

Nakoniec ich musíme len umiestniť a napojiť na hojný prúd medu alebo trstinového medu. Môžete sprevádzať svoje baklažány s medom s malým tvarohovým alebo kozím syrom. Mňam!

Obrázok: terecetario.blogspot.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť baklažány s medomOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send