Recepty

Ako vyrobiť horčičné kuracie špízy

Pin
Send
Share
Send
Send


horčicové kurča Výroba je príliš jednoduchá, s malým množstvom prísad a ideálna pre tých, ktorí nie sú v kuchyni veľmi skúsení. Malo by sa poznamenať, že v tomto recepte sme trochu inovovali, aby sme sa osobne pripravili na prípravu kura, A chceme sa s vami podeliť o to, aby ste ho milovali rovnako ako my, takže už nemusíte čakať a objavte v tomto článku. Ako vyrobiť horčičné kuracie špízy.

2 osoby Nízka náročnosť Zloženie:
  • 300 gramov kuracieho prsníka vo veľkých kockách, strana asi 3 centimetre.
  • 5-6 palice na špajle alebo špajle.
  • 2 polievkové lyžice medovej horčice
  • 1 lyžička sójovej omáčky
  • 1 čajová lyžička teriyaki omáčka
  • Soľ a korenie
Tiež by vás mohlo zaujímať: Kuracie špízy s ananásom a medom Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Tento recept je veľmi jednoduchý. Nakrájajte prsia, ktoré by mali byť vo veľkých kockách vykostené a bez kože. Mali by byť dostatočne veľké, aby sa držali palíc. Rúru zohrejte na 175 ° C.

2

Odstráňte hlavné ingrediencie z marinády. Použil som tieto dve omáčky. Ak nemáte horčicu medu, môžete použiť obyčajnú a pridať med. Pokus o zistenie, či je mierne sladký a menej kyslý, bude perfektný.

3

Vložte do nádoby a pridajte naň všetky marinádové ingrediencie. Dobre premiešajte a nechajte najmenej 2 hodiny marinovať v chladničke. Nechal som to od včerajšej noci a vyzerá to oveľa lepšie. Vyberte ďalší deň a pripravte palice, ktoré použijete na zostavenie špajlí. Zostavte každý špíz s asi 6 kusmi kurčaťa, ako vidíte na fotografii nižšie. Mám iba 5, ale ak nakrájate kura na trochu menšie kúsky alebo kladiete na kocky menej kociek, získate 6, 3 za každú osobu, ktorá urobí tento recept pre dvoch. Nevyhadzujte to, čo dostanete cez marinádu.

4

Teraz vložte rúru na podnos. Toto je najdôležitejšia časť tejto prípravy. Vložte a nechajte variť 10-15 minút. Vráťte sa do kuchyne a zoberte zvyšnú marinádu a lyžičkou alebo kuchynskou kefou položte na vrchol viac marinády. To je nesmierne dôležité, pretože je najlepšie, keď kurča nikdy nevyschne. Ak sa to stane, bude tiež suchý vo vnútri a bude takmer nemožné jesť. Navlhčite každých 10 minút väčším množstvom marinády, až kým sa nevyčerpá alebo kým nie sú asi 40 minút v rúre, zakaždým otáčajte kurča tak, aby marináda dorazila na obidve strany. Pre veľkosť kusov bude dobre varené s tentoraz. Nakoniec, ak chcete, nechajte ich trochu hnednúť, ale aspoň ste ich celý proces udržiavali mokré. Potom to jednoducho funguje. Tu ich mám so zemiakovou kašou.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť horčičné kuracie špízy, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

Pin
Send
Share
Send
Send