Recepty

Ako pripraviť šalviu

Obrázok: astook.com

šalvia Je to aromatická rastlina pôvodná v Stredomorí, ktorá sa bežne používa v kuchyni, ako aj v oblasti medicíny a kozmetiky. Jeho antioxidačné a diuretické vlastnosti z neho robia ideálny prírodný prostriedok na boj proti zadržiavaniu tekutín a na získanie plochého žalúdka. infúzia šalvie Umožňuje nám využívať všetky jeho výhody, medzi ktoré patrí regulácia črevného tranzitu a zmiernenie menštruačnej bolesti. Ak chcete vedieť ako pripraviť šalvějovú infúziu doma, čítajte tento článok ďalej od.

30 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 5-6 listov šalvie
  • 1 šálka vody
Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť infúziu zázvoru. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Pripravte si infúzia šalvie Je to veľmi jednoduché a budete potrebovať iba niekoľko listov tejto rastliny a vody. V závislosti od použitia, ktoré chcete dať, môžete pridať ďalšie prísady. Napríklad, ak ho chcete pripraviť na zníženie zadržiavania tekutín a na chudnutie, pridajte do receptu citrónovú šťavu, dve čajové lyžičky škoricového prášku alebo vetvu a bobkové listy. Ak chcete liečiť bolesť v krku, môžete pridať med alebo kajenský korenie.

2

Listy si môžete kúpiť v ktorejkoľvek bylinkárni alebo si môžete pestovať vlastnú šalvia. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je priviesť vodu do varu V hrnci alebo hrnci. Keď dosiahne bod varu, pridajte listy a nechajte ho vrieť asi 15 minút.

Obrázok: pepekitchen.com3

Po uplynutí tejto doby prikryte panvicu a vypnite ohrev, Mali by ste ju nechať sedieť najmenej päť minút, aby sa odparila, zložky boli práve integrované a infúzia je perfektná. Ak chcete pridať nejakú doplnkovú zložku, ako sú zložky uvedené v prvom kroku, musíte to urobiť, keď začleníte listy šalvie.

4

Po odpočinku môžete teraz namažte infúziu a zoberte ju, Je vhodné piť po jedle. Ak sa vám nepáči jeho intenzívna chuť, môžete ju vždy osladiť lyžičkou cukru, stevie alebo sladidla. Ak ste tehotná, neodporúča sa užívať túto infúziu.

5

Ako vidíte, pripravte šalviová infúzia Je to veľmi jednoduché a jeho viacnásobné vlastnosti zlepšia vaše celkové zdravie a pohodu. Nenechajte si ujsť naše články o tom, aké sú tráviace infúzie a aké sú najlepšie infúzie, ako schudnúť, vyvážiť črevný tranzit a získať späť svoju ideálnu hmotnosť.

Obrázok: infesmedicinales.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako pripraviť šalviuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Video: Kuracie kúsky so šalviou a pšenom. Marcel Ihnačák. Kuchyňa Lidla (December 2019).