Recepty

Ako odstrániť cesnakovú príchuť z jedla

Poznáme to cesnak Milujeme to ako korenie v akomkoľvek recepte, ale musíte mať na pamäti, že má veľmi silný vkus a vôňu, ktorú nie každý má rád rovnako. Od tohto predpokladu, a ak máte radi používanie cesnaku na varenie často, z webu dáme vám nepárne rady, ako odstrániť alebo znížiť cesnakovú príchuť potravín, a tak sa nikto nebude sťažovať, pretože chuť bude najjemnejšia.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Pôvod a história cesnaku Kroky, ktoré treba sledovať: 1

Jeden z najlepších spôsobov maskovať silnú chuť cesnaku v jedle je to variť a pyré s ním.

2

Ďalším spôsobom, ako odstrániť cesnakovú príchuť potravín a zabrániť jej svrbeniu, je odstráňte klíčky alebo vnútorné zelené semenoPreto musíte cesnak rozrezať na polovicu a odstrániť ho nožom.

3

Napríklad, ak chcete použiť cesnak na guláš, najlepšie je hádzať to celé a nedrhnúť, bude to ešte lepšie, ak sa cesnak vypráža.

4

Ďalším spôsobom, ako zjemniť alebo odstráňte príchuť cesnaku je vložiť ju do mikrovlnnej rúry na dobu maximálne jednej minúty s možnosťou rozmrazovania.

5

Silná aróma cesnaku sa dá tiež veľmi zjemniť nasekáte trochu soli, Nechajte pôsobiť niekoľko minút, potom cesnak zoškrabte jemným sitkom a opláchnite studenou vodou. Týmto spôsobom odstraňujete korenenú šťavu z cesnaku.

6

Môžete tiež olúpať strúčiky cesnaku, nakrájané na polovicu a nechať ich namočte do studenej vody celú noc

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako odstrániť cesnakovú príchuť z jedlaOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Keď idete variť pre ostatných, skúste použiť menej cesnaku ako obvykle, nikdy neviete, ako budú ľudia, ktorých neviete, reagovať.