Recepty

Ako vyrobiť bazalkový olej

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: dd-aromaterapia.com

bazalkový olej V kuchyni má viacnásobné použitie, môžete ho použiť na obliekanie šalátov, prípravu pesto omáčky, ochutenie cestovín, mäsa alebo rýb. Môžete si ho už vyrobiť alebo si ho pripraviť sami doma podľa tohto jednoduchého receptu. Vlastnosti bazalky rozširujú použitie tohto oleja na ďalšie polia, napríklad na liečivé. Je to silný prírodný tráviaci prostriedok, podporuje znižovanie vracania a zvyšuje chuť do jedla. Ak chcete vedieť ako pripraviť bazalkový olej Domov a ľahko si prečítajte tento článok a zistite to.

Budete potrebovať:
  • 1 šálka čerstvej bazalky
  • 2 a 1/4 šálky extra panenského olivového oleja
  • Sklenená nádoba s vzduchotesným uzáverom
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť aromatické oleje na varenie Kroky, ktoré treba dodržiavať: 1

Pripraviť to domáci aromatický olej budete potrebovať dva šálky a 1/4 extra panenského olivového oleja, šálku čerstvej bazalky a sklenenú nádobu s vzduchotesným uzáverom. Ak chcete vedieť, koľko je šálka v gramoch, pretože nemáte tento typ opatrenia, v tomto článku hovoríme.

2

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je listy bazalky dobre vyčistite, Na tento účel použite čistú handričku alebo papierové utierky a opatrne ich utrite. Ak máte piesok, preveďte ho najskôr vodou. Potom dajte do ohňa hrniec s vodou, predstavte ich a trochu ich zohrejte. Nemalo by sa variť, stačí jedna minúta.

Obrázok: remediosherbales.com3

Keď sú listy trochu oparené, ochlaďte ich umiestnením do misky s vodou a ľadom. Prebytočná voda dobre vypustite a odstráňte ju rozdrviť ich, Môžete ich rozdrviť mixérom, mixérom alebo ručne pomocou malty.

4

Keď ich rozdrvíte, začnite pomaly pridávajte olej a všetko ďalej rozdrví. Ak ho dobre rozdrvíte, môžete ho namáhať, aby ste odstránili zvyšky listov bazalky alebo ich nechali tak, akoby boli úplne tekuté.

Obrázok: elosoconbotas.com5

V tejto chvíli máte dve možnosti. Prvým z nich je použiť ho tak, ako ho máte na obliekanie šalátov alebo ako doplnok k vašim obľúbeným jedlám, a druhý ho vložiť do pohára a nechaj macerovať medzi dvoma týždňami a mesiacom na zvýraznenie jeho chuti. Ak sa rozhodnete pre druhú chvíľu, stačí ju rezervovať do pohára, pridať nejaké listy bazalky, ktoré by ste mali vymeniť každé dva týždne, zatvorte a nechajte na chladnom mieste, bez vlhkosti a tam, kde priame slnečné svetlo nedosiahne. Nezarezervujte si ho v chladničke.

6

Aj keď ju nechcete macerovať, vždy je vhodnejšie skladovať ju v sklenenej nádobe kvôli lepšej ochrane. Ako vidíte, pripravte si svoj vlastný bazalkový olej Je to veľmi jednoduché a dodá vašim receptom vynikajúci nádych. Ak dávate prednosť, môžete sa zasiať bazalku sami doma podľa pokynov v tomto článku.

Obrázok: otramedicina.imujer.com

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť bazalkový olejOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send