Recepty

Ako uvariť kapustu romanesco - ľahký a chutný recept

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: ekorlegi.com

Kapusta Romanesco je zmesou karfiolu a brokolice. Je veľmi ľahké nájsť ho na trhu a rozpoznať ho, pretože to priťahuje pozornosť pre jeho ananásy, ktoré sú štruktúrovanejšie ako pre ostatné kapusta a pre intenzívnu zelenú farbu.

Mnoho ľudí to nevie ako uvariť kapustu romanesco, Najbežnejšia je príprava na varenie alebo dusenie, hoci sa môže tiež považovať za surovú. Pretože navrhujeme veľmi ľahký recept, ktorý je sprevádzaný paradajkovou a serrano šunkou. Výsledkom je veľmi chutné jedlo a z nutričného hľadiska veľmi kompletné.

4 osoby 45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
 • 1 kapusta romanesco
 • 1 kilogram prírodných paradajok
 • 3 póriky
 • 4 strúčiky cesnaku
 • 4 plátky šunky serrano
 • Extra olivový olej
 • voda
 • Vypadni
 • cukor
Budete potrebovať:
 • Rúra a plech na pečenie.
 • Papier, ktorý je špecifický pre pece.
 • Rajnice.
 • Dve panvice.
 • Stierky.
Tiež by vás mohlo zaujímať: Najlepšie recepty s kale Kroky, ktoré treba urobiť, aby sa tento recept: 1

Prvým krokom tohto receptu na kapustu romanesco je odobratie plechu na pečenie, ktorý musí byť potiahnutý papierom, aby bol povrch dobre zakrytý. Na tom plátky šunka serrano napnuté a oddelené. Akonáhle je hotový, papier na pečenie je potrebné znovu vložiť vrstvu, ktorá zakrýva plátky tak, aby sa pri pečení nespálili. 160 stupňov po dobu 30 minút, Po uplynutí tejto doby sa vyberú z rúry, nechajú sa vychladnúť a uskladnia sa na neskoršie použitie. Teraz je všetko pripravené chrumkavá šunka Potom použijeme na ozdobenie taniera.

2

Počas pečenia šunky sa paradajky vyberajú po umytí a dôkladnom vysušení. V každej z nich musí byť v spodnej časti urobený rez v tvare kríža. Mali by ste tiež odstrániť stopku alebo zelený roh, ktorý máte v hornej časti. Po tomto kroku zoberte kastról a povarte ho vodou. Akonáhle dosiahne bod varu, umiestni sa dovnútra obariť paradajky, Keď sú hotové, môžu sa trochu vychladnúť, aby sa mohli olúpať a nasekať na malé kocky, ktoré sa môžu nechať odtiecť, aby uvoľnili všetku tekutinu, ktorú boli schopní pri varení zachytiť.

3

Vypracovanie kečup je ďalším krokom tohto receptu kapusta alebo romanescu, Na panvici dajte trochu oleja a pridajte dva olúpané strúčiky cesnaku a nakrájanú cibuľu do pytliaka. Potom sa pridajú paradajky a štipka cukru a ďalšia soľ. Spravidla to bude trvať 30 minút na miernom ohni, Príležitostne sa odstráni drevenou lyžičkou, aby sa nelepila.

4

Počas výroby paradajok sa na prácu používa čas kapusta romanescu, Prvým krokom je pranie a krájanie, ale rešpektovanie jeho ananásu. Potom sa vloží do hrnca s vodou a trochou soli na varenie medzi 6 a 8 minútami, Nemusí to byť veľmi uvarené. Skôr musí byť trochu tvrdý a pevný ananás. Po odstránení z ohňa musí dobre odtekať.

5

Posledný krok receptu na Kapusta romanesco s paradajkami a šunkou Pozostáva z umiestnenia a dotiahnutia. Aby ste to dosiahli, vezmeme jedlo, ktoré môže byť hlboké alebo hladké, ako chcete vložiť viac či menej omáčky. Na to sa položí spodná vrstva s paradajkovou omáčkou, ktorú sme pripravili, a na vrch sa položí varená kapusta romanesco. Zostávajúce dve strúčiky cesnaku sa musia previnúť a opekať na panvici s trochou olivového oleja. Keď sú, zalejeme kapustou a tiež trochu paradajkovou omáčkou a konečne sa ozdobíme chrumkavou šunkou. Zvyčajne sa plátok umiestni vertikálne na kapusta, ale môžete si zvoliť inú formu dekorácie, ktorá sa vám páči alebo nakrájať na chrumkavosť a pridajte ju do rajčiaka, akoby to boli krutóny v polievke.

Teraz viete variť kapustu romanesco. Dúfame, že sme vám pri tomto návrhu pomohli, a odporúčame vám naučiť sa variť zdravšie a chutnejšie jedlá ako tento druhý recept na tému Ako pripraviť karfiol so zemiakmi a pečenou šunkou.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako uvariť kapustu romanesco - ľahký a chutný recept, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
 • Na výrobu paradajkovej omáčky je lepšie zvoliť tú, ktorá sa dodáva v vetve.
 • Plátky šunky serrano sa musia krájať veľmi tenké. Je lepšie, ak odstránite slaninu tak, že jedlo je zdravšie a nemá toľko tuku.
 • Kapusta Romanesco sa nesmie nechať uvariť dlhšie ako desať minút, aby sa ananásy alebo korzety nerozpadli.

Pin
Send
Share
Send
Send