Recepty

Ako vyrobiť bravčové rebrá v rúre

Pin
Send
Share
Send
Send


pečené bravčové rebrá pripravené pomocou barbecue omáčkou Sú jednou z najchutnejších a najjednoduchších gastronomických alternatív. A aj keď to znie ako veľmi prepracovaný recept, skutočné tajomstvo je v prísadách, ktoré používame na ochutenie mäsa, a to mu dodá všetku chuť potrebnú na to, aby sme si mohli vychutnať úžasné bravčové mäso. Chcete ich urobiť, ale neviete, kde začať? En.com podrobne vysvetlíme ako pripraviť pečené bravčové rebrá Olízať si prsty

Zloženie: stredne ťažké
  • 1 bravčové rebrá
  • BBQ omáčka
  • Cesnakový prášok (voliteľné)
  • Soľ a korenie
Môže vás zaujímať aj to, ako uvariť pečenú bravčovú karé. Postupujte podľa týchto pokynov: 1

Tento recept z pečené bravčové rebrá Navrhujeme, je jednoduché a tradičné. Toto je bravčové mäso ochutené barbecue omáčkou, typické severoamerické jedlo, ktoré je chutné a veľmi jednoduché na prípravu.

2

Aby ste mohli začať, musíte rúru predhriať na 180 ° C, keď ochutnávate rebrá. Po oboch stranách pridajte soľ, korenie a trochu cesnakového prášku, aby ste ich ochutili. Uistite sa, že obväz je dobre rozložený po rebre.

Potom pomocou kuchynskej kefy maľujte rebrá barbecue omáčkou na oboch stranách Ak chcete tento recept zrýchliť, môžete použiť komerčnú omáčku, ale ak chcete skutočne domácu a jedinečnú chuť, je najlepšie pripraviť si omáčku na opekanie. Výsledok je neuveriteľný.

3

Vepřové rebrá položte na plech a zakryte fóliou. Tajomstvo dobre opečených rebier je, že varenie je pomalé, takže mäso bude šťavnaté a plné chuti. Kryté mäso nechajte variť 1 hodinu a rebro po prvých 30 minútach otočte. Nezabudnite znova zakryť.

4

Po uplynutí jednej hodiny odkryte rebrá odstránením hliníka, zvýšte teplotu na 200 ° C a nechajte 15 minút variť na jednej strane. Vyberte z rúry a vymaľte trochou omáčky na opekanie a potom nechajte 15 minút na opačnej strane.

Po uplynutí tejto doby Pečené bravčové rebierka s grilovanou omáčkou Musia byť toasty a chutné, pripravené k jedlu! Ak je rebro príliš silné, môže to trvať trochu dlhšie, takže by ste mali upraviť čas a uistiť sa, že nespálili.

5

Môžete slúžiť rebrá s grilovanou omáčkou spolu s hranolkami, pečenými zemiakmi, pečenou kukuricou alebo prílohou, ktorú uprednostňujete. Uvidíte, ako každý saje prsty s týmto lahodným receptom.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť bravčové rebrá v rúre, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
  • Počas posledných 45 minút varenia môžete pridať kúsky zemiakov a variť, až kým nie sú krehké.
  • Aby vaše pečené rebrá boli jemné a šťavnaté, musíte ich pečiť pomaly, takže budú chutné.

Pin
Send
Share
Send
Send