Recepty

Ako vyrobiť galícijskú tresku

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: cuchillitoitenedor.com

Určite poznáte galícijskú chobotnicu, však? Okrem tohto bohatého receptu tak typického pre kuchyňu Galicia, existuje mnoho ďalších potravín, ktoré sa dajú pripraviť "Galician", pretože to je dresing s cesnak, olej a paprika Čo ich charakterizuje. Takže vedľa chobotnice je jednou z najtradičnejších galícijská treska, ktorá je veľmi typická najmä pre dátumy blízko Svätého týždňa. Ak teda chcete ochutnať aj toto jednoduché a chutné jedlo, nezabudnite si ho prečítať Ako vyrobiť galícijskú tresku.

45 minút Nízka náročnosť Zloženie:
  • 2 tresky na osobu na osobu
  • Zemiaky alebo koláče (množstvo podľa chuti)
  • ½ cibule
  • 1 bobkový list
  • Sladká paprika
  • 4 strúčiky cesnaku
  • Olivový olej
  • Vypadni
  • Vajcia (voliteľné)
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť cibuľu z tresky Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Prvým krokom k vytvoreniu galícijskej tresky - a väčšiny receptov s treskou - bude odsoľovať tresku, keďže treska v slanom náleve je jednou z najbežnejších metód ochrany tejto ryby. To je dôvod, prečo asi 36-48 hodín pred tým, ako musíme tresku ponoriť a každých 8 hodín vymeniť vodu, aby sme odstránili prebytočnú soľ; Podobne existuje niekoľko trikov na odsoľovanie tresky, ktorá vám umožní rýchlejšie odstrániť solenie.

2

Pri príprave tohto receptu by ste mali začať olúpanie a krájanie zemiakov variť ich Môžete si vybrať, aby ste ich nakrájali na plátky alebo spôsobom, ktorý uprednostňujete, do varnej vody by ste mali pridať bobkový list, aby ste jej dali chuť a podľa chuti pridali soľ. Pamätajte, že varenie slanej vody trvá dlhšie, preto ju budete po pridaní varu vhodne pridať.

3

Čas varenia zemiakov môže sa líšiť v závislosti od odrody, hoci bude vždy v rozmedzí 10 až 20 minút; Takže asi 5 alebo 10 minút - v závislosti od veľkosti plátkov - pred varením zemiakov musíte do hrnca pridať zemiaky a nechať tresku trieť. Tresku musíte kontrolovať tak, aby sa príliš nezarriala a zabránila jej rozpadávaniu. V čase, keď sa uvarí, už môžete vypustiť zemiaky a tresku.

4

Ďalej budete musieť pripraviť ajadu alebo refrito, ktoré charakterizuje všetky recepty „galície“. Týmto spôsobom budete musieť odlupovať a laminovať zuby cesnak a pridajte ich na panvicu s množstvom olivový olej; keď je cesnak zlatohnedý, musíte panvicu odstrániť z ohňa a pridať dve polievkové lyžice červená paprika Sladké a zamiešajte, aby bolo dobre integrované. Ak chcete, aby to malo korenistý vzhľad, môžete pridať aj túto papriku.

5

Teraz môžete položiť tresku a zemiaky a naliať na cesnak veľkoryso Galícijská treska, Niektorí ľudia sprevádzajú toto jedlo niekoľkými plátkami vareného vajíčka a dokonca aj nejakým hráškom; hoci je to niečo úplne voliteľné. Bo provito!

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako vyrobiť galícijskú treskuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send