Recepty

Ako podávať pivo

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobré studené pivo je vždy dobré, o tom nepochybujeme; ale keď podáva pivo ako penový nápoj, mnohokrát je to trochu komplikované a dokonca sme to aj vyliali jednoducho tým, že sme nevedeli, ako mu to slúžiť. Pripojte sa k nám a dozviete sa podrobnosti podávaj pivo správne, ako aj kde a kedy to urobiť.

Musíte pozorne sledovať teplotu piva, pretože to je plynná tekutina zmeňte telo podľa teploty že máte, najmä ak ste vystavení životnému prostrediu, to znamená, že extrémne studené pivo bude mať ďalšie telo a v čase podania budete mať ďalšiu reakciu v pohári alebo pohári, kde sa podáva. V tomto článku tiež uvidíme najlepšie spôsoby podania piva a byť schopný vychutnať si jeho chuť a jeho vlastnosti. Tento postup sa veľmi líši od postupu v prípade vín.

Budete potrebovať:
  • 1 pivo
  • 1 vhodné sklo
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako je čierne pivo

Ako slúžiť pivu podľa typu

Nie všetky pivá sa podávajú rovnakým spôsobom, V závislosti od zloženia, fermentácie a gradácie sa všetko môže zmeniť. Svetlé blond pivá je možné od 6 do 10 stupňov, čierne pivo od 8 do 10 stupňov; Toto odstupňovanie by sa malo robiť podľa toho, ako sa vám páči a ako to chcete.

Kde podávať pivo

Poháre a poháre piva sú samostatným problémom, ale môžeme vám dať 2 tipy alebo rady, ktoré pomôžu vylepšiť pivo. Prvý, a dobre známy v barová ponuka sveta je pred podávaním pohár namočte do studenej vody, predíde sa tak veľkému množstvu bublín; a ďalšie rady by boli pohár alebo šálku nechajte mierne vychladnúť.

Sklo nakloňte

Pri servírovaní sklo by sa malo nakláňať približne o 45 stupňov, potom do nej opatrne nalejte pivo, aby padlo na stenu pohára, jemne dopadlo na dno a bez toho, aby sa vytvorila pena.

Narovnajte sklo

Akonáhle nalejeme pivo nakloneným spôsobom a pivo dosiahne 60% skla, pohár sa jemne narovnáva, až kým sa pohár piva nedokončí. Tento mierny pohyb spôsobí, že pivo poskytne presný bod peny, ktorý sa vyžaduje pri perfektnom servírovaní.

Tento spôsob podávania piva nie je jediný. Ak máte napríklad široké telové sklo, ideálne je podávať pivo s úplne naklonenou fľašou uprostred pohára, až kým nie je naplnené 60%, potom sklo sklopte tak, aby sa vytvorila pena. rovnako ako u dlhých pohárov, skúmaviek alebo pohárov s držadlami alebo džbánmi.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako podávať pivoOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send