Recepty

Ako rozlíšiť pivo podľa druhu kvasníc

Pin
Send
Share
Send
Send


pri kúpe piva jedna vec je jasná: najdôležitejšia vec je chuť, Je však tiež zaujímavé vedieť, ktoré pivá sa vám najviac páčia, vedieť, ako sa vyrábajú alebo aké ingrediencie majú. Týmto spôsobom nájdeme a Sprievodca vedieť, aké pivo môže byť - alebo nie - podľa nášho vkusu: pšenica, jačmeň, kukuričné ​​pivo atď. Je tiež zaujímavé vedieť v ktorých formátoch môžete slúžiť, pretože existujú typické formy prezentácie, ako napríklad točené alebo točené pivo, ktoré dávajú jedinečná príchuť niektorých druhov piva, napríklad čierne pivo, ktoré je ťažké napodobniť s inými formátmi. Ak chcete vedieť ako rozlíšiť pivo podľa druhu kvasníc, čítajte ďalej:

Budete potrebovať:
  • Ale pivo
  • Ležné pivá
Môže vás zaujímať aj to, ako pripraviť domáce pivo. Postupujte nasledovne: 1

Existujú 2 základné typy droždia: Ale kvasnice Ale a ležiak.

2

Ale kvasnice sa tiež nazývajú kvasnice s vysokým kvasením alebo povrchové kvasinky, pretože v zmesi s pivom kvasí v horných vrstvách kvapaliny pri vyššej teplote nad 25 ° C.

3

pivo má zvyčajne jemnejšie arómy a sladšia a menej horká chuť, aj keď existuje veľa variantov piva: hnedé pivo, svetlé pivo, indické pivo, ...

4

pivo je zvyčajne identifikované ako remeselné pivo, pretože tieto droždie sa často používa viac v remeselníckych pivovaroch, kde je ťažšie mať prísnu reguláciu teploty, a preto je ľahšie zahrievať, aby spôsobilo kvasenie, ako udržať chladnú teplotu.

5

Namiesto toho ležiace kvasnice kvasia pri nižšej teploteaž do 15 ° C a pri zmiešaní s nefermentovaným pivom to robí v stredne nízkej vrstve kvapaliny. Preto sa nazýva kvasnice s nízkou fermentáciou.

6

Ležné pivá sú menej aromatické, čerstvejšie a horké a sú ideálne na pitie na boj proti horúčave, takmer mrazu.

7

ležiak sa zvyčajne spája s priemyselnejším pivom, ako napríklad Pilsner, Marzen alebo španielske „blondínky“, pretože sa dajú ľahšie a rýchlejšie vyrábať v reťazci, pretože existuje menej faktorov na kontrolu a výrobu pív s homogénnejšou chuťou.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako rozlíšiť pivo podľa druhu kvasnícOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Najlepší spôsob, ako rozlíšiť ležiak a pivo, je pozrieť sa na štítok a chuť, chuť a chuť, kým nepoznáte skutočnú chuť každého z nich.

Pin
Send
Share
Send
Send