Recepty

Ako urobiť citrónovú želé

Pin
Send
Share
Send
Send


Máte radi pečivo? V návrhu vám navrhneme ľahký, rýchly a veľmi chutný recept, s ktorým potešíte mladých i starých. Jedným z dezertov s najväčším počtom vitamínov je želatína, je preto veľmi výživné a ideálne jedlo pre deti, aby sa dobre najedli a zároveň si užívali chutnú sladkú. V nasledujúcom článku to vysvetlíme ako urobiť citrónovú želéZa pár minút budete mať tento vynikajúci recept ideálny na zákusky alebo občerstvenie. Berte na vedomie!

Zloženie s nízkou náročnosťou:
  • 1/2 citróna (citrónová šťava)
  • Práškové želé
  • 100 ml vody
  • 150 g cukru
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako urobiť pomarančovú želé Kroky, ktoré treba dodržať pri príprave tohto receptu: 1

Pripravte chutné želatína s príchuťou citróna Je to veľmi jednoduché. Samozrejme by ste mali vedieť, že keďže táto citrusová plodina je veľmi kyslá, pridáme viac cukru ako v iných želé. Ak máte radi sladkosti, odporúčame vám dať o 50 gramov viac cukru alebo lyžicu medu, aby ste si tak vôbec nevšimli horkú chuť citrónu.

2

Želé sa nachádzajú v prášku alebo v listoch. Ak ste získali listy, mali by ste ich hydratovať. Vložte ich do misky plnej studenej vody, aby postupne namáčali. V prípade, že ste ho získali v prášku, dajte panvicu s vriacou vodou, rozdeľte vodu do približne šiestich polievkových lyžíc, do rôznych nádob a posypte želatínu. Potom dobre premiešajte, aby sa prášky správne rozpustili.

3

Kým necháte zmes želatínového prášku stáť alebo listy hydratujú, nastrúhajte polovicu citróna na zmiešanie triesok s cukrom. Týmto spôsobom dáte sladkým iný dotyk. Akonáhle máte strúhaný citrón, stlačte ho, aby ste získali jeho šťavu a uložte ho v chladničke na neskoršie použitie.

4

potom pripraviť sirup vodou a cukrom. Naplňte nádobu s vodou a nalejte cukor. Varte približne 5 minút, ale roztok neodstraňujte. Po uplynutí tejto doby pridajte do roztoku citrónovú šťavu, ktorú ste predtým pripravili, a nechajte zmes vrieť ďalších 5 minút.

5

Po varení sirup vyberte z tepla a pridajte želé dobre odvodnené. Ak ste použili želatínový prášok, nalejte sirup na želé nádoby a pridajte citrónovú príchuť.

6

Po zmiešaní všetkých zložiek nechajte roztok zohriať asi 10 minút. Potom nalejte zmes do foriem alebo nádob, ktoré ste si vybrali, potom podávajte želé a vložte ju do chladnička medzi 3 a 4 hodiny stuhnúť.

7

Hotovo! Už máte bohatých citrónová želé Doma pripravený pripraviť si čerstvý a vynikajúci dezert alebo desiatu. Ideálny výživový prvok pre dospelých a deti, ktorý budú milovať

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako urobiť citrónovú želé, odporúčame vám zadať kategóriu Recepty.

tipy
  • Ak dáte želé do foriem, odporúčame ich predtým natrieť slnečnicovým olejom, aby sa uľahčilo následné odformovanie.

Pin
Send
Share
Send
Send