Recepty

Veľmi drahá 50-ročná whisky Glenfiddich - objavte jej cenu

Pin
Send
Share
Send
Send


Whisky, o ktorej hovoríme ďalej, nie je najdrahšia na svete, ale je to najdrahšia zo všetkých susedných supermarketov. Každopádne sme prekvapení, že ho nájdete v akomkoľvek zariadení. Volá sa Glenfiddich 50 rokov a stojí to iba 16 000 dolárov za každú fľašu. Táto škótska whisky je druhým vydaním fľaše, ktorú odborníci v tejto oblasti vysoko očakávajú. Pokračujte v čítaní tohto článku a objavte všetky podrobnosti o Glenfiddich 50-ročná whisky

Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako vyrobiť domácu whisky

História whisky Glenfiddich 50 rokov

V novinách sa objavili správy o prvom vydaní 1937 a 1939Keď sa zakladateľ Glenfiddichu, William Grant, rozhodol vytvoriť najmä 9 barelov, v ktorých bude ukladať požadovaný nápoj ako darček pre svoje vnúčatá. Títo príbuzní pomohli Grantovi vybudovať jeho liehovar vlastnými rukami. Na vytvorenie tejto špeciálnej whisky sa používajú „prísady“, ktoré si mnohí ani nevedia predstaviť, že môžu byť vo vnútri alkoholického nápoja: okvetné lístky ruží, fialové tóny a dokonca listy tabaku.

sudy, v ktorých sa uchováva počas týchto 50 rokov sa vyrábajú najmä v dub. Tieto sudy boli umiestnené v chladnom a tmavom sklade. Šesť mesiacov pred plnením do fliaš whisky odišla do sudov amerického dubu. Po šiestich mesiacoch bol nakoniec plnený do fliaš a pripravený na predaj.

Motto Glenfiddich je „každý rok sa počíta“ a ako poznamenali všetci, ktorí to vyskúšali, je potrebné poznamenať, že túto frázu berú veľmi vážne. Na predaj bolo vydaných 500 exkluzívnych fliaš, ktoré sa vyrábajú ručne a majú ozdobné materiály ako striebro.

Glenfiddich whisky aróma

50-ročná Glenfiddich je whisky s veľmi špeciálnou chuťou a pomerne hladkou a vyváženou arómou.

Milovníci tohto nápoja si môžu vychutnať ovocnú chuť a vôňu rašeliny a dosť intenzívneho duba.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Veľmi drahá 50-ročná whisky Glenfiddich - objavte jej cenuOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

Pin
Send
Share
Send
Send