Recepty

Ako si vybrať víno, ktoré rozdáte

Pin
Send
Share
Send
Send


Obrázok: sibarita.com

víno Je to jeden z najlepších darčekov. Na večere aj na večeru urobiť a dobrý darček, fľaše na víno sú veľmi dobre premyslené a majú vysokú hodnotu. Existuje však veľa druhov vína, z ktorých každý je vhodný pre danú situáciu. Predtým, ako dáte fľašu vína, premýšľajte o osobe, ktorá ju dostane, až potom dostanete darček správne. En.com vás učíme ako si vybrať víno, ktoré rozdáte ideálne a chutné.

Mohlo by vás zaujímať aj to, čo vám dáva viac vína alebo piva? Postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1

Najprv premýšľajte o profile osoby, ktorá víno dostane. Musíte zohľadniť ich vek, pohlavie, osobnosť, vkus a dokonca aj vzťah, ktorý udržiavate. Až potom si môžete vybrať to najlepšie víno dať.

2

Vyberte obchod. Aj keď to nie je dôležité, mali by ste si vybrať dobré miesto na kúpu vína. Pokúste sa ísť na a špecializovaný obchodAž potom zaručíte optimálne podmienky skladovania a ich kvalitu. Okrem toho budete mať na výber viac rôznych fliaš a širokú škálu cien. Vyhľadajte kvalitu.

Obrázok: colungateam.com3

Spýtajte sa odborníka v tejto oblasti. Aj keď na etiketách fliaš máte všetky potrebné informácie - od pôvodu po rok zberu, párovanie alebo označenie pôvodu - vždy je lepšie sa poradiť. Ak ho chcete vybrať sami, nezabudnite na nasledujúce tipy:

  • Rok zberu priamo ovplyvňuje kvalitu vína. Mladšie plodiny sú menej kyslé, najmä v bielych a ružových vínach.
  • Farba vína označuje jeho stav a kvalitu. Ak červené víno vyzerá veľmi hnedo, môže byť hrdzavé. Ak má biela zlatohnedú alebo hnedú farbu, je tiež hrdzavá.
  • Pri výbere vína, ktoré sa má rozdávať, nezabudnite vždy skontrolovať informácie na etikete.
Obrázok: fundamentosdeenologia.wordpress.com4

Vyššia cena, vyššia kvalita? Nie nevyhnutne. Existuje veľa málo známych vín z nových vinárskych závodov alebo z menej populárnych označení, ktoré môžu byť lacnejšie a mimoriadne. Vyskúšajte nové veci! Zistite viac o jeho vlastnostiach a hľadajte nové vína, aj keď ich cena je nižšia. Určite dostanete príjemné prekvapenie.

5

Pokiaľ ide o charakteristiky príjemcu vášho daru, nezabudnite.

  • Ak osoba obvykle pije čiernu kávu, sama a silná, skúste mu dať Bolo to intenzívnejšie.
  • Ak na druhú stranu vypijete mäkkú kávu s mliekom a cukrom, uspejete s a šumivé alebo sladké vínoa, Tiež sa rozhodnúť pre tieto druhy vína, ak osoba zvyčajne pije sladké koktaily, ako je pina colada alebo mojito.
Obrázok: clinicahernandez.com6

Je tiež dôležité vziať do úvahy charakter osoby, ktorej chcete víno dodať:

  • Ak ste mužom silného charakteru, vyberte si vysoko hodnotené víno. Ak ste žena, vyskúšajte biele vína.
  • Ak ste skôr odlúčeným alebo dezorganizovaným človekom, vyberte suché alebo chutné vína. Pre ňu sladké alebo ovocné víno.
  • V prípade, že nepoznáte vkus osoby, vyberte si mäkké víno bez veľkej intenzity, ružového alebo červeného.
7

Vyberte si dobré víno a užite si ten okamih v spoločnosti vašej.

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako si vybrať víno, ktoré rozdáteOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Nedávajte fľašu vína osobe, ktorá nevie, či piť alebo nepiť. Majte na pamäti, že môžu existovať prípady kultúry, náboženstva alebo choroby, ktoré nie je možné prijať. Pred výberom tohto darčeka sa uistite.
  • Ak vás pozvali na obed alebo večeru, skúste vedieť, čo bude chutiť. Týmto spôsobom môžete uspieť so párovaním.

Pin
Send
Share
Send
Send