Recepty

Ako si vybrať cava na vianočnú večeru

Pin
Send
Share
Send
Send


Cava je šumivý favorit v Španielsku na vianočnú večeru, ale existuje toľko rôznych druhov a značiek, že je ťažké vybrať si perfektnú cava na večeru: polosuchú, brutálnu, brutálnu povahu, rezervu, ... Okrem toho, aký druh cavy sa nám najviac páči, musíme mať uvedomte si, že táto príležitosť môže byť rozhodujúca pri výbere cavy na vianočnú večeru: nemali by sme stačiť využite fľaše šampanského z vianočných košov, ale existuje šumivé ideálne riešenie pre každé menu a každú chvíľu. môžeme si vybrať rôzne kaviarne: silná cava na občerstvenie a mäso a sladká na sladkosti alebo aromatickejšia na ryby a suššia na sprevádzanie párkov ... Ak tento Vianoce zorganizujete večeru doma a neviete, čo si vybrať, ukážeme vám všetky podrobnosti ako vybrať najlepší cava pre vaše vianočné večere:

Budete potrebovať:
  • Hostia (čím viac, tým lepšie)
  • Vhodné dutiny
  • Chladič na cava
Tiež by vás mohlo zaujímať: Ako pripraviť koktaily na vianočné kroky, ktoré treba dodržať: 1

Okamžik spotreby Je nevyhnutné: ak chcete, aby predjedlá sprevádzala cava, môžete si vybrať polosuchú alebo brutálnu hrušku, ak chcete, aby sprevádzala všetky potraviny, je lepšia brutálna povaha, rezerva alebo veľká rezerva. Na druhú stranu, ak to chcete pre zákusky alebo len pre toasty, sladká alebo polosladká cava môže ísť perfektne.

2

Ďalšou vecou, ​​ktorú treba mať na pamäti, je druh jedla ktorá bude sprevádzať cava: ak ide o morské plody alebo biele ryby, brutálna alebo brutálna povaha pôjde dokonale. Na druhú stranu, v prípade šuniek, párkov alebo pečeného mäsa je vhodné rezervovať cava alebo veľkú rezervu s oveľa väčším množstvom tela. Nakoniec sladká cava dokonale splynie so sladkosťami, koláčmi a dezertmi s čokoládou.

3

Vyberte si medzi bielou a ružovou Ide skôr o chute (alebo módy) ako o príchute. Napriek tomu majte na pamäti, že lacné ružové šampanské sú zvyčajne celkom sladké a drahšie ružové kaviarne celkom suché. Neexistuje takmer žiadny stred.

4

hrozno Môžu vám uľahčiť výber. Najsuchšie sú biele kaviery s Pinot Noir (Blanc de Noirs). Cavas s Chardonnay sú naj aromatickejšie a cavas s tradičnou kombináciou (Macabeo, Xarel·lo a Parellada) sú najčerstvejšie. Existujú tiež kaviarne s Malvasíou, ktoré sú zvyčajne dosť sladké.

5

Nakoniec je to veľmi dôležité vziať do úvahy svojich hostí Pri výbere cava na Vianoce. Cavas s Chardonnay zvyčajne uprednostňujú ženy, zatiaľ čo u Pinot Noir ich volia väčšinou muži. A pre deti existujú aj šumivé alternatívy bez alkoholu. Pred výberom je však najlepšie požiadať o vaše preferencie. Kto sa nechce cítiť dôležitý?

Ak si chcete prečítať viac článkov podobných Ako si vybrať cava na vianočnú večeruOdporúčame zadať kategóriu Jedlo a pitie.

tipy
  • Nezabudnite cava vopred vychladnúť. Dobrá cava podávaná pri nesprávnej teplote môže zlyhať.
  • Môžete začať večeru šampanským kokteilom, aby ste prijali svojich hostí.

Pin
Send
Share
Send
Send